Golf

Smlednik, 12. 07. 2014 13.25 |

Slovenske golfistke so na evropskem ekipnem prvenstvu na Smledniku zaostale za pričakovanji. Varovanke Uroša Gregoriča so namreč merile na skupino B (mesta od 9 – 16), za nekaj udarcev zaostale za načrtovanim, ob koncu pa osvojile 17. mesto.

Za slovensko žensko golfsko reprezentanco v sestavi Katja Pogačar, Nastja Banovec, Ema Grilc, Ana Belac, Lara Ječnik in Taša Torbica je evropsko ekipno prvenstvo, ki ga je gostilo igrišče Diners Golf & Country Club Ljubljana. Izbranke Uroša Gregoriča si niso uspele zagotoviti skupine B (9. - 16. mesto), tako da so se ob koncu turnirja potegovale za tolažilno 17. mesto.

Po napetem boju s Slovakinjami – o zmagovalcu so odločale dodatne luknje – je Ana Belac dobila igro živcev in premagala tekmico ter Slovenkam zagotovila 17. mesto. Vnovič se je pokazalo, da je Katja Pogačar tista, ki lahko tudi v prihodnje vleče slovenski ženski golfski vozi proti vrhunskim dosežkom. Po dveh dneh seštevne igre je bila gledano posameznice na izvrstnem 18. mestu.

Naslova evropskih prvakinj so se veselile Francozinje, ki so bile v velikem finalu boljše od presenetljivih finalistk Fink.