Anaheim povedel z 2:0

Anaheim, 19. 04. 2015 08.13 |

Hokejisti NHL moštva Anaheim Ducks so 100 odstotno izkoristili domači led in dobili še drugi dvoboj uvodnega kroga končnice proti Winnipeg Jets. Mož odločitve je bil Šved Jakob Silvferberg, ki je odločilni gol dosegel 21 sekund pred koncem dvoboja.

Jakob Silvferberg je odločil dvoboj.
Jakob Silvferberg je odločil dvoboj. FOTO: Reuters

Anaheim Ducks so si želeli izkoristiti prednost domačega ledu na uvodnih dveh obračunih prvega kroga končnice in to jim je tudi uspelo. Na drugem obračunu mukoma, saj so odločilni gol proti Winnipeg Jetsom zabili 21 sekund pred koncem dvoboja. Gledalci v Honda Centru so bili sicer v uvodni tretjini prikrajšani za gole, po končani drugi tretjini pa so bili bolj razočarani tisti, ki so stiskali pesti za račke.

Adam Pardy je namreč dobre štiri minute pred koncem 2. tretjine zadel za vodstvo gostov. A domačini so se pred sklepnim delom dvoboja zbrali in dosegli dva gola. Najprej je izid na 1:1 poravnal Patrick Maroon, 21 sekund pred iztekom igralnega časa pa je Jakob Silvferberg zabil za končnih 2:1.