Chicago, 22. 05. 2015 08.18 |

V hokejski ligi NHL se tekmovalno leto približuje vrhuncu. Na zahodu so Anaheim Ducks z 2:1 premagali Chicago Blackhawks in povedli z 2:1 v zmagah. Junak v domači zasedbi je bil strelec odločilnega gola Simon Despres.

Gledalci v United Centru so pričakovali zmago gostiteljev. A za Chicago Blackhawks se je dvoboj začel slabo. Patrick Maroon je v 13. minuti zabil za vodstvo gostov in utišal glasne domače navijače, ki so na svoj račun prišli v izdihljajih prve tretjine. Takrat je na 1:1 izid poravnal Patrick Kane. Gol je dal domači zasedbi dodatnega elana, razleteli so se po terenu, a vedno znova naleteli na previsoko oviro zanje. To je bil vratar Frederik Andersen (ob koncu 28 obramb).

Frederik Andersen
Frederik Andersen FOTO: Reuters

Danec na vratih Anaheima jih je spravljal v obup, soigralcem pa krepil samozavest in v 40. minuti je Simon Despres zabil drugi gol za Duckse. Kot se je kasneje izkazalo tudi odločilnega za drugo zmago v konferenčnem finalu. "Nisem klasični strelec. Moj cilj je le, da bi zadel nebranjeni del mreže," je po zmagi v šali dejal strelec odločilnega gola.