Čehi le dočakali prvo zmago na prvenstvu, Avstrijci presenetili Švicarje

Ostrava, 02. 05. 2015 15.04 |

Svetovno prvenstvo v hokeju na Češkem se je že dodobra razživelo s šestimi tekmami. Gostitelji Čehi so po sinočnjem nesrečnem porazu s Švedi dočakali prvo zmago, premagali so Latvijo s 4:2.

V Ostravi je v za Slovenijo najpomembnejši tekmi dneva zmagala Belorusija s 4:2, že prej pa so bili na trnih številni slovaški navijači. Njihova ekipa je sicer zmagala, toda proti Dancem so se pošteno namučili. Šele v zadnji tretjini so naredili preobrat, vseeno pa je o zmagi odločal dodatni del igre in nato kazenski streli, kjer so bili bolj zbrani Slovaki, zmago je zagotovil Marko Dano.

Avstrijci so se veselili zmage po kazenskih strelih.
Avstrijci so se veselili zmage po kazenskih strelih. FOTO: Reuters

Podobno je bilo v drugi skupini v Pragi med Avstrijo in Švico, kjer so sosede presenetili Avstrijci. Tekmo so prav tako odločili kazenski streli, potem ko je bil za Avstrijo uspešen le Konstantin Komarek, Avstrija pa je dosegla prvo zmago proti Švici po 18 letih. Nemčija je premagala Francijo prav tako tesno z 2:1, a že v rednem delu, odločilni gol je dosegel Patrick Reimer v zadnji minuti tekme.

V večernih obračunih so nato lahko uživali tudi gledalci v Pragi. Latvijci so bili sicer trd tekmec, oreh pa so Čehi strli šele v drugi polovici tekme, ko je zadel tudi neuničljivi veteran Jaromir Jagr, čeprav si je na prvi tekmi s Švedi poškodoval prst. Američani pa so v "slovenski" skupini v Ostravi premagali Norvežane, a tudi oni so morali v tri pričakovane točke vložiti precej truda, izid je bil tesen 2:1.