Ljubljana, 11. 01. 2018 08.33 |

V ligi NHL sta bili v noči iz srede na četrtek odigrani dve tekmi: na kanadskem derbiju med Torontom in Ottawo so se veselili Senatorji (4:3), medtem ko so hokejisti Minnesote slavili v Chicagu (2:1).

• Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators
    02:58
    Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators
  • Vrhunci tekme Chicago Blackhawks - Minnesota Wild
    02:13
    Vrhunci tekme Chicago Blackhawks - Minnesota Wild

Junak kanadskega derbija je bil Tom Pyatt, ki je Ottawi tri minute in pet sekund pred koncem tekme zagotovil odločilno vodstvo s 4:3, ki ga domači niso uspeli več izničiti. Že pred tem so gostje vodili z 2:0 in 3:2, a je Toronto razliko vse do končnice obakrat uspešno poravnal.

V Chicagu so gostitelji v prvem delu po golu Brenta Seabrooka celo povedli. V srednjem delu je poravnal Jonas Brodin, gostom pa je zmago v 54. minuti zagotovil Ryan Suter. Blestel je tudi vratar Minnesote Devan Dubnyk, ki je zbral 34 obramb ter izničil terensko premoč gostiteljev. Ti so bili v razmerju strelov na gol boljši s 35:27.