V boj za medalje na hokejskem turnirju presenetljivo tudi Nemci, v polfinale pričakovano še Kanadčani, Čehi in Rusi

Pjongčang, 21. 02. 2018 07.42 |

Največje presenečenje hokejskega turnirja so v četrtfinalu pripravili Nemci, ki so po podaljšku izločili Švede. V polfinale so se uvrstili tudi ruski olimpijski športniki, ki so bili boljši od Norvežanov, Čehi so Američane izločili po kazenskih strelih, Kanadčani pa so dali en gol, kar je bilo dovolj za zmago nad Finci.

Na moškem olimpijskem hokejskem turnirju sta znana polfinalna para. Ekipa ruskih olimpijskih športnikov bo igrala proti Češki, Kanada pa proti Nemčiji. Obe tekmi bosta v petek.

Čehi, olimpijski zmagovalci iz leta 1998, so v četrtfinalu izločili reprezentanco ZDA (3:2).Čehi so ameriški oreh strli šele po kazenskih strelih, junak večera je bil Peter Koukal, ki je dosegel odločilni gol, bil je edini, ki je zadel kazenski strel. Ryan Donato in Jim Slater sta bila strelca za ZDA v rednem delu, Jan Kolar in Tomaš Kundratek pa za Češko.

Branilka naslova Kanada je prav tako v napetem obračunu izločila Finsko z 1:0, edini zadetek na tekmi je dosegel Maxim Noreau v 41. minuti. Reprezentanca ZDA (in Kanade) je prvič po olimpijskih igrah leta 1994 nastopala brez zvezdnikov lige NHL. Čehi se bodo v lovu za prvim olimpijskim zlatom po 20 letih pomerili z ruskimi olimpijskimi športniki, ki so visoko ugnali krvnike Slovencev Norvežane.

Češki vratar Pavel Francouz in soigralci so se veselili skalpa Američanov.
Češki vratar Pavel Francouz in soigralci so se veselili skalpa Američanov. FOTO: Xinhua/STA

Za presenečenje četrtfinala je prav v zadnji tekmi dneva poskrbela Nemčija, ki se je prvič v zgodovini uvrstila v olimpijski polfinale. V napetem obračunu s Švedi, ki so na prejšnjih igrah v Sočiju 2014 osvojili srebro, so slavili po podaljšku. Že v prvi tretjini sta Nemcem vodstvo z 2:0 zagotovila Christian Ehrhoff in Marcel Nöbels. Anton Lander je v 47. minuti Švede približal, znova pa jih je oddaljil Dominik Kahun, ki je sredi tretjine zadel za 3:1. Za podaljšek sta v 50. in 52. minuti poskrbela Patrik Hersley in Mikael Wikstrand. Junak v nemški vrsti pa je postal Patrick Reimer z zadetkom v drugi minuti podaljška.

Najlažje delo so imeli člani ekipe ruskih olimpijskih športnikov, ki so kar s 6:1 odpravili krvnico Slovenije Norveško. Rusi, ki olimpijskega zlata niso osvojili od leta 1992, so v dvoboju z Norvežani prevladovali od začetka srečanja. Mihail Grigorenko (9. minuta), Nikita Gusev (14.) in Vjačeslav Vojnov (20.) so zadeli v prvi tretjini, ko so Rusi tekmece v strelih nadigrali z 19:2. V nadaljevanju so bili uspešni še Sergej Kalinin (29.), Nikita Nesterov (34.) in Ivan Telegin (54.); za Norveško pa je zadel Alexander Bonsaksen (28.).