Boston, 25. 06. 2013 07.39 |

Hokejisti Chicago Blackhawks so novi prvaki lige NHL, potem ko so v šesti tekmi finala premagali Boston Bruins s 3:2. Tako so prišli do drugega naslova v zadnjih štirih letih, hkrati pa so postali prva ekipa po Detroitu in letu 2008, ki je bila najboljša tako v rednem delu kot končnici.

Chicago je do zmage prišel šele v zadnji minuti dvoboja. V razmaku 17 sekund je namreč dosegel dva zadetka in tako zaostanek 1:2 obrnil v zmago 3:2. Najprej je zadel Bryan Bickell, v naslednjem napadu pa Dave Bolland. "Nikoli ne veš, kaj se bo zgodilo. Naš cilj je bil spraviti plošček v napadalno polovico in priti do strela na vrata. Da bomo v 17 sekundah kar dvakrat zadeli v polno ... To je neverjetno," je dejal napadalec Chicaga Patrick Kane, ki je bil izbran za najkoristnejšega igralca končnice. V 23 tekmah je zbral devet zadetkov in deset podaj.

"To je izjemen zaključek sezone. Srečni smo, da se serija ne seli nazaj v Chicago, temveč, da lahko začnemo slaviti ta velik dosežek," je dodal Jonathan Toews. Gostitelji niso skrivali razočaranja. Tuukka Rask je ob zadnji minuti odmora, ko je Boston skušal izenačiti brez vratarja, jezno udaril s palico po ograji, trener Claude Julien pa je dejal: "Težko bomo to preboleli. Bili smo tako blizu ..."

Najkoristnejši igralec končnice je Patrick Kane.
Najkoristnejši igralec končnice je Patrick Kane. FOTO: Reuters

Boston je podobno usodo doživel v prvem krogu letošnje končnice, le da je bil tedaj scenarij obrnjen. Sedmo tekmo proti Torontu je dobil s tremi zadetki v zadnji tretjini (5:4). Chicago se je s petim Stanlyjevim pokalom (1934, 1938, 1961, 2010, 2013) prebil na peto mesto najuspešnejših klubov v ligi NHL. Na vrhu bosta še dolgo kraljevala kanadska predstavnika Montreal Canadiens s 23 in Toronto Maple Leafs s 13 naslovi, Detroit Red Wings jim ima 11, Boston Bruins šest, po pet pa Chicago in Edmonton Oilers.

Boston Bruins – Chicago Blackhawks 1:2 / 2:4*