London, 07. 02. 2016 18.50 |

M.F./Ž.L.
47

Nogometaši londonskega Chelsea in Manchester Uniteda so si v 25. krogu Premier League razdelili točke (1:1). Goste je v vodstvo popeljal Jesse Lingard, točko pa je domačinom v sodniškem dodatku zagotovil Diego Costa.

V angleški Premier League je 25. krog tekmovanja postregel z derbijem med letos skromnim Chelseajem in Manchester Unitedom, ki izgublja priključek z vrhom lestvice. Na 174. medsebojnem obračunu velikih tekmecev so nekoliko bolj ofenzivno v dvoboj krenili rdeči vragi, a v uvodnih 10 minutah niso resneje ogrozili vrat Thibauta Courtoisa. Londončani so na samem začetku dvoboja le redko prihajali blizu kazenskemu prostoru tekmeca, na drugi strani pa je v 17. minuti Anthony Martial nevarno ustrelil z razdalje, Courtois pa je s skrajnimi napori žogo izbil v kot. Chelsea je prvič v okvir gostujočih vrat ustrelil šele v 28. minuti, ko je dobro podajo s kota, s težkega položaja proti vratom poslal Nemanja Matić, a David de Gea je bil na njegov strel pripravljen. Samo nekaj trenutkov zatem se je priložnost ponudila Diegu Costi, ki je nekoliko s strani, streljal mimo vrat. Že v naslednjem napadu sta se z obrambo Manchester Uniteda poigrala Cesar Azpilicueta in Oscar, slednji je iz dobrega položaja za strel, žogo poslal mimo vrat de Gee. Londončani so v nadaljevanju prvega polčasa povsem zasenčili tekmeca, njihovi poizkusi pa so bili še naprej premalo natančni. Tudi ob predložku Williana so napadalci domače zasedbe zaspali in priložnost za vodstvo je splavala po vodi. Zadnja v prvem delu obračuna se je v izdihljajih sodniškega dodatka ponudila Johnu Terryju, a je nastreljal branilca Daleyja Blinda, pri čemer so domačini od sodnika Micahela Oliverja zahtevali 11-metrovko, zaradi domnevnega igranja z roko, a delivec pravice je le odmahnil z roko.

Chelsea je točko iztržil šele v sodniškem dodatku igralnega časa.
Chelsea je točko iztržil šele v sodniškem dodatku igralnega časa. FOTO: AP

V nadaljevanju sta moštvi zaigrali še nekoliko bolj ofenzivno, Jesse Lingard je v 53. minuti nevarno streljal z razdalje,  Courtois pa se je izkazal. V nadaljevanju je Guus Hiddink na zelenico poslal Edena Hazarda in po poškodbi Kurta Zoume še Garyja Cahilla, a osvežitve v igri, niso prevesile jezička na tehtnici, na stran gostiteljev. Za nameček je v 61. minuti Jesse Lingard izkoristil podajo Wayna Rooneyja in izjemnim strelom zatresel mrežo domačinov. Po vodstvu je blues vse sile usmeril v napad, skušal je kar najhitreje izid poravnati, pri čemer so imeli gostje samo še več prostora za hitre nasprotne napade. V 68. minuti jih je sicer de Gea rešil pred izenačenjem – Branislav Ivanović je natančno meril z bližine - , pritisk Londončanov pa ni pojenjal. Cesc Fabregas je v 72. minuti nevarno poizkusil, de Gea pa ni dovolil presenečenja. Vse do sodniškega dodatka, ko je Fabregas z lepo podajo zaposlil Costo, ta pa je preigral španskega vratarja Uniteda in zabil za 1:1. In napadi gostiteljev so se še naprej vrstili, gola pa gledalci niso več videli.

Kljub terenski premoči domačinov, v zaključku dvoboj gledalci na Stamford Bridgeu niso več videli gola, tako, da sta se velika tekmeca razšla z delitvijo točk.