Derbi zahoda prvakom iz Chicaga

Dallas, 07. 02. 2016 09.14 |

Hokejisti NHL moštva Chicago Blackhawks so v noči na nedeljo ponižali Dallas Stars. Junak velike zmage prvakov je bil Artem Anisimov, ki je golu dodal še tri podaje.

Ko je Brent Seabrook po vsega 34 sekundah dvoboja Dallas Stars – Chicago Blackhawks v vodstvo popeljal goste, je bilo jasno, da se gostiteljem ne piše nič dobrega. Prvaki so se namreč razleteli po igrišču, s svojo trdo in nepopustljivo igro so lomili tekmeca in v 17. minuti z golom Trevorja van Riemsdyka vodili že z 2:0. Hitro zatem je sledil odgovor domačinov, natančneje Tylerja Seguina, ki je edini v noči na nedeljo premagal Coreyja Crawforda. Gol je goste tako razhudil, da so do konca prve tretjine še enkrat zatresli mrežo tekmeca. Tokrat se je v vlogi realizatorja znašel Marian Hossa.

Artem Anisimov
Artem Anisimov FOTO: AP

V drugem delu dvoboja je najprej Artem Anisimov povišal na 4:1, za končnih 5:1 pa se je med strelce vpisal še Patrick Kane. "Anisimov nam je izdatno pomagal do zmage. Predstavlja enega najpomembnejših členov naše zasedbe. Ta napad je bil izjemen, vsakdo je delal manjšo razliko v odnosu do tekmeca. Še posebej pohvalna je predstava, ko smo imeli igralca manj na ledeni ploskvi, osvajali so sodniške mete, ob igralcu več v polju pa so bili izjemni," je bil poln hvale na račun moštva trener Chicaga Joel Quenneville.

Ob tem dodajmo, da so Pittsburgh Penguins po podaljšku premagali Florida Panthers, na dvoboju pa je nov klubski mejnik postavil Sidney Crosby. Presegel je mejo 900 točk (trenutno je pri številki 902) in je ob Mariu Lemieuxju in Jaromiru Jagru šele tretji pingvin, ki mu je to uspelo.

Dallas Stars - Chicago Blackhawks 1:5
Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 2:3 (podaljšek)
New Jersey Devils - Washington Capitals 2:3 (k. streli)
Philadelphia Flyers - New York Rangers 2:3  (k. streli)
Montreal Canadiens - Edmonton Oliers 5:1
Detroit Red Wings - New York Islanders 5:1
Boston Bruins - Buffalo Sabres 2:1 (podaljšek)
St. Louis Blues - Minnesota Wild 4:1