Dornbirn v zadnjih desetih minutah tesno tekmo spremenil v strelske vaje na vrata Olimpije

Dornbirn, 12. 12. 2016 21.49 |

Okrogli 30. krog lige Ebel ni razveselil hokejistov ljubljanske Olimpije, ki jih je na gostovanju visoko ugnal predzadnji Dornbirn (7:2) in jih poslal še globlje v dno lestvice. Zeleno-beli so bili blizu izenačenju v zadnji tretjini, a nato povsem popustili.

Olimpija je po obračunu z Dornbirnom še bolj prikovana na dno lestvice.
Olimpija je po obračunu z Dornbirnom še bolj prikovana na dno lestvice. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so na prvem od dveh oddaljenih gostovanj v dveh dneh doživeli gladek poraz, v Bolzanu je bilo 1:6, v ponedeljek pa so imeli tekmeca bolj po svoji meri. Gostovali so namreč v Dornbirnu, ki je na lestvici predzadnji, dvoboj ekip z dna pa so nazadnje dobili domači, ki so izkoristili velik padec v igri gostov v zadnjih desetih minutah. Zmaji so v začetku prevladovali, a kaj, ko niso izkoriščali svojih priložnosti, pa tudi ne igre z igralcem več. Za nameček je po prestani kazni nekdanji soigralec Chris D'Alvise po prestani kazni sam prišel pred gol, njegov strel je vratar Jeff Frazee še ubranil, odbitek pa so domači pospravili v gol. To sicer ni zmedlo gostov, ki so odgovorili z akcijo Sache Guimonda in Aljaža Uduča ter njegovim zadetkom, toda ko je nekaj minut zatem moral na kazensko klop Gal Koren, so domači prednost hitro izkoristili in povedli. V drugi tretjini je bila Olimpija celo boljša in imela več priložnosti, spet dvakrat igralca več, učinka pa ni bilo.

Podobno je bilo na začetku zadnje, pozneje, ob že izenačenih močeh, pa so domači zadeli za 3:1. Gostje se še niso predali, za znižanje je poskrbel kapetan Aleš Mušič. Toda le 81 sekund pozneje je sledil še en gol Dornbirna. Po tem zadetku pa se je zdelo, da je Olimpiji zmanjkalo moči in zbranosti, Dornbirn pa je v nekaj minutah napolnil njeno mrežo za visokih končnih 7:2. Serija gostovanj je po današnji tekmi dosegla polovico, ta teden pa gredo zmaji še v Gradec (doma so ga letos že dvakrat premagali) v petek in v Znojmo v nedeljo, naslednjo domačo tekmo bodo igrali 20. decembra.