Dornbirn, 26. 10. 2015 19.31 |

T.Š./STA
8

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 16. kroga lige EBEL gostovali pri Dornbirnu in izgubili z 1:4. Za Ljubljančane, ki so zabeležili deveti zaporedni poraz, je gol dosegel branilec Scholz.

Hokejisti Olimpije ne najdejo poti iz krize. Slab niz se je nadaljeval še v deveti tekmi. S porazom v Dornbirnu, kjer doslej niso imeli prav nikakršnega uspeha, so izenačili doslej najdaljši niz porazov v ligi Ebel od sezone 2007/08, ko so začeli v tem tekmovanju. Res je sicer, da so tudi tokrat zeleno-beli igrali v nepopolni postavi, manjkali so napadalec Guillaume Desbiens, kapetan Aleš Mušič in prvi vratar Olivier Roy.

Začetek je bil kar spodbuden, saj so tudi gostje pokazali željo po doseganju golov. Toda niso jih dosegali niti ob lepih priložnostih, tako kot dan prej v Bolzanu je tudi tokrat od prve minute imel veliko dela mladi vratar Tomaž Trelc. Ta je do 11. minute delo opravil dobro, a ob prvi prednosti igralca več domačih prejel gol iz bližine. Po tem so Ljubljančani imeli dvakrat zaporedoma na ledu igralca več, a niso zadeli. Ob koncu prvega dela pa je moral na kazensko klop še kapetan Andrej Tavželj, gostje pa so to še zdržali. V 24. minuti je imel lepo priložnost Matej Hočevar, izkazal pa se je domači vratar Florian Hardy. Ob novi izključitvi Ljubljančanov pa so zmaji dvakrat celo zapretili s protinapadom, spet pa ni bilo pravega učinka.

V 35. minuti je z igralcem več Olimpija imela nove priložnosti, toda ta element tudi v tej sezoni močno škripa. Kako se igra "power-play", pa so domači pokazali ob koncu druge tretjine, močan strel je drugič stresel mrežo Trelca.

Olimpija je v zadnji del krenila z igralcem več, a bila še enkrat neučinkovita. Ko pa so bili domačin popolni, so dosegli še tretji gol. V 47. minuti je bil blizu uspeha mladi Nik Pem, v 49. pa je počilo zaščitno steklo, zaradi česar je bila tekma za 15 minut prekinjena. Pozneje so domači v isti akciji naredili dva prekrška, a gostje velike priložnosti za gol z dvema več niso izkoristili, mučili so se do štirih sekund pred koncem kazni, ko je s petih metrov zadel branilec Fabian Scholz. A je žarek upanja je hitro ugasnil, domači so v 56. minuti postavili končnih 4:1. V strelih na gol je bilo 33:19 za domače, Olimpija si je na tekmi prislužila 10 kazenskih minut.

V petek čaka zmaje domača preizkušnja, v Tivoli pa prihaja vodilni Salzburg.

Hokejisti Olimpije so v rezultatski krizi.