Dunaj, 19. 12. 2014 21.17 |

T.Š./STA
7

Hokejiste Telemacha Olimpije je le dan po derbiju državnega prvenstva z Sij Acroni Jesenicami na Trgu republike čakala tekma 28. kroga lige EBEL na Dunaju. Ljubljančani so presenetili gostitelje in zmagali s 3:1.

Ljubljanski hokejisti so v štirih dneh odigrali tri tekme in na vseh treh zmagali. V torek so v Tivoliju v okviru lige EBEL gostili KAC, v četrtek je bil na sporedu večni derbi z jeseniškimi hokejisti v okviru državnega prvenstva, ki so ga odigrali na odprtem drsališču na Trgu republike. Le dan kasneje so odpotovali na Dunaj, kjer so se v 28. krogu lige EBEL pomerili z domačo zasedbo Vienna Capitals. Zmajem se utrujenost kot kaže ni prav nič poznala, saj so dosegli še eno lepo zmago. V avstrijski prestolnici so zmagali s 3:1, gole sta dosegla branilec Marvin Degon v prvi in kapetan Aleš Mušič, slednji je oba dosegel v zadnji tretjini. V strelih je bilo 39:19. Ljubljančani so še vedno zadnji na lestvici lige EBEL, a so z dobrimi igrami v zadnjem mesecu zmanjšali razliko in so že ujeli priključek z moštvi, ki so na lestvici pred njimi.

Kapetan Aleš Mušič je s soigralci zmagal na Dunaju.
Kapetan Aleš Mušič je s soigralci zmagal na Dunaju. FOTO: Damjan Žibert

Pričakovati je bilo silovit pritisk domačih in ti so v prvih minutah res oblegali gol Olimpije. Nato je imel svoje trenutke tudi domači vratar Matt Zaba ter ubranil poskusa Hunterja Bishopa in Žige Pešuta. V teh minutah sta poskušala še Anže Ropret in Andrej Hebar, najlepšo priložnost pa je imel Luka Kalan, a z desne ni dobro zadel ploščka. Prvi ljubljanski "power-play" se je končal z nevarnim strelom Marvina Degona, ki ga je domači vratar ubranil, je pa ta poskus že napovedal tisto, kar se je zgodilo v 19. minuti, ko je isti igralec zadel levi zgornji kot vrat za vodstvo zeleno-belih. Nadaljevalo se je s pritiskom Dunaja, a so se gostje ubranili, nato sta poskušala Pešut in Gregor Koblar. Od 30. minute so povsem zagospodarili domači, priložnosti so se kar vrstile, a je Andy Chiodo vse ubranil. Ob novi izključitvi so se morali gostje zbrati, saj se je kazen zavlekla še v zadnjo tretjino.

Pozneje je imela tudi ljubljanska ekipa štiri minute igralca več, a je bil Zaba takrat pri strelu Degona bolj pozoren. V zadnjih minutah so Dunajčani spet silovito pritisnili, nato pa z nekaj smole dobili še drugi gol. Mušič jim je pobegnil, streljal, Zaba je plošček že ujel, a mu je nato ušel v gol. Ko so nato domači v 59. vendarle znižali, je sledila popolna ofenziva, tudi brez vratarja in ob novi številčni prednosti. Toda Mušič je hladnokrvno s strelom na prazna vrata poskrbel za končnih 3:1. V nedeljo Ljubljančani ne bodo igrali, ker so tekmo s Celovcem odigrali vnaprej, naslednji dvoboj pa jih čaka na domačem terenu na ledenem festivalu na prostem 23. decembra z Dornbirnom.

Vienna Capitals - Telemach Olimpija 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
0:1 Degon (Medvec, Ropret, 19.), 0:2 Mušič (55.), 1:2 Foucault (Ferland, Iberer, 59.), 1:3 Mušič (Zanoški, Medvec, 60.)