EBEL: Zmaji iz Madžarske s kar sedmimi ploščki v mreži

Szekesfehervar, 01. 01. 2015 19.53 |

T.Š./STA
2

Hokejisti Telemacha Olimpije so na prvi dan novega leta v tekmi 34. kroga lige EBEL gostovali v Szekesfehervarju in visoko izgubili proti domačemu Fehervarju AV19. Končni izid je bil 7:0 za madžarsko moštvo.

Ljubljanski hokejisti so leto 2015 začeli tako, kot so končali 2014. S porazom, a potem ko so pred dvema dnevoma bili pol tekme enakovreden tekmec v Linzu, pa je bila tokrat madžarska zasedba iz Szekesfehervarja pretrd oreh in tudi po zaslugi nekdanjega člana tivolske ekipe Franka Banhama, ki se je po odsluženi kazni vrnil v moštvo in je zbral gol in podajo, gladko premagala zeleno-bele, ki so pokazali eno najslabših predstav v sezoni.

Razpored tekem ob koncu ter na začetku novega leta sicer edinemu slovenskemu predstavniku ni bil pisan na kožo, saj so v zadnjih treh dneh odigrali dve tekmi na gostovanjih. Madžari pa so imeli obe tekmi (pred dvema dnevoma so premagali vodilni Salzburg) doma. Domači so bili tako bolj sveži, a v tem ne gre iskati vseh razlogov za tako visok poraz. Domači se borijo za uvrstitev med najboljših šest in so si veliko bolj želeli te zmage, Ljubljančani pa očitno tudi niso bili z glavami povsem na tekmi. Zmaje je do prvega prejetega gola nad vodo držal vratar Andy Chiodo, ki je bil kljub dvema prejetima goloma v prvi tretjini ustavil kar 17 strelov. Ko je v drugem delu dobil še dva gola, spet enega ob številčni prednosti, je mesto med vrtnicama prepustil Alešu Sili. A tudi on je do konca prejel še tri gole, Fehervar je skupno kar štiri dosegel z igralcem več.

Ljubljančani so zmogli le 11 strelov, razmerje v strelih je bilo na koncu 32:11. V oči pa bode tudi podatek, da so si kar trikrat Ljubljančani prislužili kazen zaradi pošiljanja ploščka prek ograde, skupno pa so si imeli za celo tretjino kazni, kar je bila voda na mlin že tako razigranim gostiteljem. Edino pravo priložnost je imel Tom Zanoški v 40. minuti, a je streljal mimo gola.