Linz, 03. 10. 2014 20.51 |

T.Š./STA
2

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 7. krogu mednarodne hokejske lige EBEL gostovaili v Linzu in doživeli poraz. Domača črna krila so bila od zmajev boljša s 4:0 in jim zadala šesti poraz v sezoni.

Hokejisti ljubljanske Olimpije po sedmih krogih lige EBEL ostajajo pri eni zmagi. Danes so gostovali v Linzu in izgubili s 4:0, nastopili pa so brez poškodovanih Gala Korena, Hunterja Bishopa, Mihe Pesjaka in kapetana Aleša Mušiča. Trener Fabien Dahlem je v gol postavil Andyja Chioda, a so zmaji vseeno hitro dobili gol, že v 4. minuti. V nadaljevanju je domači Linz zanesljivo dobil dvoboj in vpisal novi dve točki, dva gola je dosegel Rob Hisey, po enega sta dodala Brian Lebler in Andrew Kozek.

Linz je upravičil status favorita, po porazu Salzburga s 4:5 proti Znojmu pa je ostal edina še neporažena ekipa lige. V četrti minuti so gostje storili napako v obrambi, Lebler je sam zadrsal proti vratarju Chiodu in ga z natančnim strelom ob desni vratnici premagal. Domači so deset minut zatem povišali prednost, prav v trenutkih, ko bi gostje krenili v napad z igralcem več, tako pa je Hisey, na katerega je branilec Marvin Degon pozabil, pred golom samo spremenil smer ploščku, ki je med nogami Chioda zletel v mrežo. V 36. minuti pa je bil najboljši igralec tekme Hisey še enkrat spreten pred golom za 3:0. V zadnjem delu ni bilo več izrazitih priložnosti, Linz pa je prek Kozeka dosegel četrti gol ob številčni prednosti. Linz je bil v krepki premoči, razmerje v strelih je bilo 38:16.

Hokejisti Telemacha Olimpije so v ligi EBEL vpisali nov poraz.
Hokejisti Telemacha Olimpije so v ligi EBEL vpisali nov poraz. FOTO: Damjan Žibert

Linz - Telemach Olimpija 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)