Celovec, 12. 09. 2014 20.47 |

T.Š./STA/M.F.
1

Hokejisti Telemacha Olimpije so novo sezono lige EBEL začeli z gostovanjem pri celovškem KACu. Slovenski prvaki so v Celovcu v 1. krogu mednarodne lige izgubili s 3:1. Edini gol za zmaje je dosegel Gal Koren.

Ljubljančani so novo sezono lige EBEL začeli v Celovcu in po izenačenem dvoboju izgubili s 3:1. Ljubljančani, ki imajo najmanjši proračun v ligi in mladi zasedbo se kljub porazu z dvignjeno glavo vračajo iz Celovca. Zmaji so slabo začeli tekmo, saj je bilo po dveh minutah 1:0, po desetih pa že 2:0 za gostitelje. V drugi tretjini so se približali na gol zaostanka, v 58. minuti pa je KAC dosegel gol za 3:1. Razmerje v strelih je bilo 31:26 za KAC, gol za Olimpijo je dosegel Gal Koren ob igralcu več.

Zmaji se niso ustrašili skorajda polne sejemske dvorane, že v prvi minuti sta zapretila Matt White in Hunter Bishop, a nista bila uspešna. Kazen je prišla hitro, ko je odbitek od vratarja Andyja Chioda,  ta je nekaj sezon branil prav za KAC in je pred tekmo tudi dobil aplavz navijačev, Mike Siklenka pospravil v prazno mrežo. Ko so domači z igralcem več po hitrem protinapadu prišli do 2:0, so se številni navijači Olimpije morda že ustrašili za končni razplet. Toda od takrat so bili zmaji povsem enakovredni, imeli pa so tudi lepše priložnosti. Miha Pesjak je tako že preigral vratarja Pekko Tuokkolo, a je domače rešila vratnica, v 20. minuti pa so imeli štiri priložnosti (White, dvakrat Matej Hočevar, ob zvoku sirene pa še Aleš Mušič), a je bil Finec razpoložen. Domači vratar se je izkazal tudi v nadaljevanju, v 38. minuti ob natančnem strelu Gala Korena pa je bil nemočen. Ta gol je dal zmajem krila za še bolj napadalno igro in v 42. minuti je bil Bishop sam pred vratarjem, ki pa je bil spet zmagovalec, prav tako, ko so gostje imeli 77 sekund na ledu igralca več. Ob koncu tekme so domači vendarle dosegli še tretji gol za 3:1.

Hokejisti Telemacha Olimpije so začeli sezono v ligi EBEL.
Hokejisti Telemacha Olimpije so začeli sezono v ligi EBEL. FOTO: Damjan Žibert

KAC Celovec - Telemach Olimpija 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
1:0 Siklenka (Strömberg, Kohl, 2.), Jacques (Pither, Hundertpfund, 10.), 2:1 Koren (Pešut, Koblar, 38.), 3:1 S. Geier (Siklenka, M. Geier, 58.)

Orli Znojmo - Vienna Capitals 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Sapa Fehervar - VSV Beljak 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Graz 99ers - Dornbirn 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Innsbruck - Black Wings Linz 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Red Bull Salzburg - Bolzano 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)