Slovenske rokometašice klonile proti favoriziranim Nemkam

Ulm, 11. 04. 2024 19.15 | Posodobljeno pred 18 dnevi

A.M., M.J.
8

Slovenska ženska rokometna reprezentanca se je na kvalifikacijskem turnirju za olimpijske igre na uvodni dan tekmovanja pomerila proti gostiteljicam turnirja. Po prvem polčasu so Nemke vodile za tri gole, obračun pa se je zaključil z izidom 31:25.

Po uvodnih desetih minutah tekme so Nemke vodile z izidom 6:3, slovenske rokometašice pa so z odlično igro v obrambi ter s tremi zaporednimi zadetki rezultat poravnale. V nadaljevanju so domačinke ponovno povedle in do 21. minute zbežale na +4. Nemške reprezentantke so do konca prvega dela uspešno držale prednost, varovanke Dragana Adžića pa so na odmor odšle s tremi goli zaostanka.

Nemčija - Slovenija
Nemčija - Slovenija FOTO: RZS

Drugi polčas se je v napadalnem pogledu začel zelo mirno, po dobrih osmih minutah sta obe ekipi dosegli zgolj po zadetek. Nemke so v drugem polčasu uspešno držale prednost in se v zadnjih deset minut tekme podale z rezultatom 24:21. Z delnim izidom 3:0 so si Nemke do 55. minute priigrale prednost šestih zadetkov in predčasno odločile prvo tekmo kvalifikacijskega turnirja.

V slovenski izbrani vrsti je bila z 11 goli najuspešnejša Ana Gros, Nataša Ljepoja jih je dodala pet, tri pa Elizabeth Omoregie. Pri Nemkah je devet zadetkov dosegla Julia Maidhof, šest jih je prispevala Xenia Smits.

Statistika tekme Nemčija - Slovenija
Statistika tekme Nemčija - Slovenija FOTO: Sofascore.com

Na turnirju sodelujeta še Paragvaj in Črna gora. S predstavnicami Južne Amerike se bodo slovenske tekmice srečale v soboto ob 16.45, s Črnogorkami pa dan zatem ob 16.00. Vozovnico za olimpijski Pariz si bosta zagotovili dve najboljši reprezentanci.

Dogajanje pred tekmo

Slovenska vrsta je v Nemčijo prispela v torek pozno popoldne in naslednji dan v Ratiopharm areni, ki bo gostila kvalifikacijske tekme, opravila trening. Iz slovenske reprezentance veseli dejstvo, da težav s poškodbami ni ter da bodo za nastop selektorju Adžiću na voljo vse igralke. Selektor jih je v Nemčijo popeljal 18, izmed katerih jih bo za vsako tekmo določil 16.

"Nepotrebno je govoriti o želji in motivaciji. Vse se zavedamo, da je to zgodovinski trenutek ne samo za žensko rokometno reprezentanco, temveč tudi za slovenski ženski kolektivni šport nasploh. Vesele in hvaležne smo, da se nam ponuja možnost igranja na olimpijskih igrah. Izkoristiti jo želimo po najboljših močeh, za to bo potrebno ohraniti zbranost in osredotočenost," je pred izzivom kariere misli strnila Barbara Lazović, s 36 leti najstarejša slovenska reprezentantka.