Olimpija povedla v Beljaku, nato pa za konec neuspešnega leta doživela enega najvišjih porazov

Beljak, 30. 12. 2016 20.09 |

Hokejisti ljubljanske Olimpije so izvrstno začeli gostovanje v Beljaku, kjer so z zadetkom Raphaela Bussieresa zmaji tudi povedli, nato pa je VSV do 27. minute pobegnil že na tri zadetke prednosti in slavil zanesljivo zmago tudi po zaslugi hat-tricka Kanadčana Evana McGratha (8:2).

Bussieres je zadel za vodstvo, edini preostali zadetek za zmaje pa je v drugi tretjini prispeval Žiga Pešut. FOTO: Damjan Žibert

Hokejisti Olimpije so podaljšali niz porazov. Na gostovanju v Beljaku so izgubili trinajstič zapored oziroma tridesetič v sezoni. Do konca rednega dela je še sedem krogov, Ljubljančani pa bodo naslednjo tekmo igrali že 1. januarja, in sicer v Gradcu. Gostovanje pri ekipi, proti kateri so zeleno-beli vknjižili zadnji uspeh in to že davnega 27. novembra, je bilo neuspešno. Varovanci trenerja Bojana Zajca so sicer povedli, toda nadaljevanje je prineslo bridko spoznanje. Usodne so bile uvodne minute druge tretjine, ko je Olimpija v minuti in pol prejela tri zadetke. Dva je ob podajah slovenskega reprezentanta Jana Urbasa dosegel Evan McGrath, tretjega za 5:1 pa je prispeval Daniel Nageler. Do konca tekme so gostitelji dosegli še tri zadetke, za Ljubljančane pa je drugega zabil Žiga Pešut.

VSV Beljak ‒ Olimpija 8:2 (2:1, 3:1, 3:0)
Locke 7., McGrath 16., 25., 46., Nageler 27., Verlič 39., Latendresse 48., Hunter 57.; Bussieres 4., Pešut 29.