Innsbruck Tivoli zapustil s polnim izkupičkom

Ljubljana, 27. 02. 2015 21.18 |

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so v osem krogu drugega dela tekmovanja gostili Innsbruck in po vodstvu z 1:0 na koncu izgubili s 3:1. Edini gol za zmaje je dosegel Aleš Mušič.

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije se ne predajajo, četudi so se znašli v zelo zahtevnem položaju skušajo kar najdražje prodati svojo kožo. S takšno miselnostjo so se lotili tudi dvoboja v Hali Tivoli. V goste so jim prišli igralci Innsbrucka. V prvi tretjini sta mreži vratarjev Miike Wiikmana in Patricka Machreicha mirovali, v drugi tretjini pa so gledalci pod Rožnikom lahko prvič zaploskali zmajem. Mrežo gostov je zatresel Aleš Mušič.

Aleš Mušič
Aleš Mušič FOTO: Damjan Žibert

Goste je to razhudilo do te mere, da so začeli oblegati domači gol, v 31. minuti pa izid poravnali. Med strelce se je vpisal Alexander Höller. Izenačenje je dalo gostom dodatnega elana in že v 35. minuti so prvič na dvoboju povedli. Akcijo Tirolcev je z golom kronal Fabio Schramm. Ljubljančani so nato poizkušali izid poravnati, a do izteka drugega dela dvoboja jim ni uspelo.

V sklepnih 20 minutah se je ofenziva izbrancev Fabiana Dahlema nadaljevala, v zaključku so poizkusili tudi brez vratarja, a do izenačenja niso prišli. So pa do izteka igralnega časa mrežo zatresli gostje (Andreas Valdix). Dvoboj se je tako končal z zmago gostov (3:1).