Jan Muršak odločil zmagovalca na Dunaju

Dunaj, 30. 11. 2012 21.32 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 26. krogu lige EBEL gostovali pri vodilnem moštvu v ligi, Vienni Capitals. Zmaji se iz avstrijske prestolnice vračajo s polnim izkupičkom, saj so zmagali po izvajanju kazenskih strelov, odločilnega je dosegel Muršak. Po rednem delu je bil izid 3:3.

V zasedbi varovancev trenerja Bojana Zajca ni bilo kadrovskih sprememb, v golu je začel Jerry Kuhn in Telemach Olimpija je na Dunaju prikazala dobro igro. Redni del se je končal z izidom 3:3, vse tri gole je dosegla udarna peterka zmajev, kazenske strele pa so hokejisti Olimpije dobili z izidom 2:1 za pomembno zmago s 4:3.

Jan Muršak je zadel odločilni kazenski strel za zmago Telemacha Olimpije.
Jan Muršak je zadel odločilni kazenski strel za zmago Telemacha Olimpije. FOTO: Miro Majcen

Ljubljančani so dobro začeli tekmo. Prešli so v vodstvo, gol z modre linije je dosegel branilec Boštjan Groznik, kar je njegov prvenec v ligi EBEL. Ljubljančani so v prvih 20 minutah dvakrat zadeli vratnico in se dobro kosali z vodilnim moštvom lige, vseeno pa so gostitelji v 15. minuti izid izenačili (gol je dosegel branilec Andre Lakos), v 19. minuti pa prešli v vodstvo z 2:1. Ob igralcu več je ob izključitvi Matevža Ermana gol dosegel napadalec Marcus Olsson in to je bil tudi končni izid tretjine. V drugem delu je padel en sam zadetek in ta je končal za hrbtom vratarja Vienne Matthewa Zabe. Ob protinapadu Olimpije je Jan Muršak izvrstno podal Chrisu D'Alvisu, le ta pa je zadel zgornji del mreže v 29. minuti tekme. Ob koncu druge tretjine je bil izid izenačen 2:2. V tretjem delu sta mreži dolgo mirovali, nato pa sta padla dva gola v razmiku pičlih 16 sekund. Vodstvo domačim je priigral Francois Fortier s svojim drugim golom v 53. minuti, v naslednji akciji pa je po izvrstni podaji Mikea Ratchuka po samostojnem prodoru izid spet izenačil Brock McBride. Takšen je bil izid ob izteku rednega dela v podaljšku, kot tudi po podaljšku, v katerem bi bili gostje podjetnejši, a je ostalo pri izidu iz rednega dela. Pri izvajanju kazenskih strelov so bili uspešnejši zmaji, ta del so dobili z izidom 2:1, za zmago Olimpije sta zadela De Vergilio in Muršak.

Vienna Capitals – Telemach Olimpija 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:0, 2:1) - po izvajanju kazenskih strelov