Jesenice so padle tudi v četrto, hokejisti SŽ Olimpije so državni prvaki

Jesenice, 15. 03. 2024 21.08 |

Hokejisti SŽ Olimpije so v četrti tekmi finala državnega prvenstva v gosteh premagali Sij Acroni Jesenice z 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) in s četrto zmago že osvojili naslov prvaka za sezono 2023/24.

Pred današnjim četrtim obračunom v finalu sta imeli ekipi povsem drugačni izhodišči. Jeseničani so morali zmagati, če so želeli podaljšati upe na nadaljevanje finalne serije, Ljubljančani pa so imeli v žepu tri zaporedne zmage, od tega dve visoki na domačem ledu, ter so za ponovitev lanskega uspeha in skupno 19. naslova za ljubljanski hokej v samostojni Sloveniji potrebovali le še eno.

Na koncu so jo tudi dosegli, a so se moril zanjo potrditi precej bolj kot na prejšnjih dvobojih, saj so se domači tokrat predstavili v bistveno boljši podobi.

Danes so železarji v prvi tretjini začeli bistveno pogumneje in odločneje kot na prejšnjem dvoboju. Takrat je jeseniški vratar Žan Us preprečil še hujši polom, danes pa je imel v uvodnih desetih minutah precej dela tudi Lukaš Horak na ljubljanski strani. A ne on ne Us v prvi tretjini nista klonila, sta si pa obe ekipi pripravili nekaj zrelih priložnosti.

Premoč in več strelov so sicer še vedno imeli gostje, ki pa niso znali premagati jeseniškega vratarja, na drugi strani se je pred Horakom v 18. minuti po napaki obrambe sam znašel Tadej Čimžar, a ga tudi ni premagal, ob koncu pa so imeli domači prvi "power play" na dvoboju, pa je tudi ta ostal neizkoriščen.

Tudi nadaljevanje je bilo po okusu večine navijačev v Podmežakli, kjer so imeli sicer tudi gostje precej bučno podporo. Domači so igrali srčno in borbeno, gostje pa po drugi strani precej nezbrano. Privoščili so si številne napake, tako pred svojim golom kot tudi pri podajah v protinapade, ko bi lahko ogrozili Usa. Tako so lahko domači gradili igro, bili nevarnejši pri strelih in Horak je tudi v tej tretjini moral nekajkrat dobro posredovati.

Šele v 34. minuti so gostje izpeljali dobro uigrano akcijo, po kateri je iz bližine zadel Žiga Pance. Domači so imeli še eno prednost igralca več in lepo priložnost Urbana Sodje, a je ostalo pri minimalnem vodstvu Ljubljančanov.

A takšen izid je vseeno omogočal veliko priložnost Jeseničanom, ki v tem finalu tako blizu pred zadnjo tretjino še niso bili.

So pa Ljubljančani nato takoj v zadnji tretjini povišali vodstvo, po 29 sekundah je po podaji izza gola Usa premagal Trevor Gooch. Sledilo je obdobje odprte igre in priložnosti na obeh straneh, pri gostih je največji zapravil Žiga Pance po slabem strelu iz obrata, pri domačih Urban Sodja po protinapadu. Jeseničani so imeli šele v 53. minuti prvo izključitev na tekmi, dve minuti zatem pa še drugo, česar pa njihovi tekmecu niso izkoristili.

V končnici so tako domači seveda morali tvegati, v zadnji minuti tudi brez vratarja, a spremembe izida ni bilo.