Kanadčani ponižali Nemce, Slovaki do drugega para točk

Ostrava, 03. 05. 2015 22.56 |

Nedeljo je na svetovnem prvenstvu v hokeju ob porazu Slovenije z Rusijo zaznamovala predvsem Kanada, ki je kar z 10:0 odpihnila Nemčijo. Precej visok poraz je doživela tudi Avstrija, z 1:6 proti Švedski, Slovaška pa je dosegla še drugo zmago po dodatnem delu igre, tokrat proti Belorusiji.

Medtem ko so Slovenci proti Rusiji pokazali solidno drugo polovico tekme, zaradi katere je bil selektor Oleg Znarok po koncu precej slabe volje, saj ni pričakoval treh golov v ruski mreži, pa so bili lahko še precej bolj poklapani Nemci. Kanadčani so proti njim uprizorili prave strelske vaje, na koncu so se ustavili pri desetki, tekmece pa pustili na ničli. V zadnji tretjini so zadeli le enkrat, a so tekmo odločili že zdavnaj prej. Sidney Crosby je bil strelec le enega gola, s tremi se je izkazal Taylor Hall. Le za odtenek bolje je šlo nemškim sosedom Avstrijcem, ki so jih Švedi odpravili s teniškim izidom 6:1. Filip Forsberg je dosegel trojček za Švede, avstrijski polom je ob koncu omilil Dominique Heinrich.

Jan Laco
Jan Laco FOTO: Reuters

Slovaki, ki se zaradi polne dvorane navijačev v Ostravi počutijo kot doma, so stežka strli beloruski oreh. Po zaostanku so le izenačili, v podaljšku pa je pristaše češke vzhodne sosede razveselil Andrej Meszaroš in Slovaki imajo zdaj že štiri točke. V večerni tekmi v Ostravi je Finska, po prvem krogu brez točk po porazu z ZDA, tokrat zanesljivo premagala Dansko s 3:0. A Finci, ki so sicer imeli premoč, so se s trdoživimi Danci namučili, dva gola pa so jim priznali šele po ogledu posnetkov. V Pragi sta se srečala bolj enakovredna tekmeca kot na prvih dveh tekmah, na koncu pa je Švica vendarle ugnala Francijo s 3:1, potem ko je v zadnji minuti zadela na nebranjen gol.