Kojoti odnesli točke iz Anaheima

Anaheim, 08. 11. 2014 07.46 |

Hokejisti NHL moštva Anaheim Ducks so na domači ledeni ploskvi pričakovali zmago nad Arizona Coyotes, a dvoboj se je, po izvajanju kazenskih strelov, zaključil z zmago gostov (3:2). Odločilni gol je zabil Mikkel Boedker.

Mike Smith
Mike Smith FOTO: Reuters

Anaheim Ducks so dvoboj začeli v skladu s pričakovanji. Kojotom iz Arizone so gol zabili v 6. minuti (Ryan Getzlaf), vodstvo pa samo tri minute zatem povišali na 2:0 (Matt Beleskey). Po prvih 20 minutah čiste igre je tako kazalo, da gostje na ledeni ploskvi Honda Centra nimajo česa iskati, a stvari so se v nadaljevanju spremenile. Z goloma Roba Klinkhammerja in Shanea Doana so gostje po vsega petih minutah druge tretjine ujeli tekmeca in iskali priložnost za prvo vodstvo na dvoboju.

Ob izjemnih obrambah Mikea Smitha in Frederika Andersena pa sta mreži vse do izteka igralnega časa mirovali. Sledil je podaljšek, nato pa še izvajanje kazenskih strelov. Bolj zbrani so bili gostje, ki so iz dveh poizkusov zabili dvakrat (Sam Gagner in Mikkel Boedker) in se veselili nove zmage.

Anaheim Ducks - Arizona Coyotes 2:3 (k. streli)
Buffalo Sabres - Edmonton Oilers 2:3
Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 3:2
Detroit Red Wings - New Jersey Devils 4:2
Chicago Blackhawks - Washington Capitals 2:3