Kopitar in druščina sklonjenih glav zapustili Minnesoto

Minnesota, 29. 03. 2015 07.52 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings še naprej bijejo krčevito bitko za končnico. Tokrat so si nekoliko otežili položaj na gostovanju pri Minnesoti. Izgubili so s 4:1, Anže Kopitar pa se ni vpisal med strelce.

Dvoboj v Xcel Energy Centru se za Los Angeles Kings ni začel najbolje. Zasedba Minnesote je namreč z golom Nina Niederreiterja vodila že po štirih minutah igre, deset minut zatem pa je Mikko Koivu povišal vodstvo domačinov na 2:0. V drugi tretjini je sledil odgovor kraljev, Dwight King je znižal na 2:1, a to je bilo tudi vse kar je varovancem Darryla Sutterja uspelo v noči na nedeljo.

Marian Gaborik
Marian Gaborik FOTO: Reuters

Niederreiter in Koivu sta namreč v 3. tretjini dokončala delo in prizadejala branilcem naslova boleč udarec. "Bili so boljši in to je vse kar lahko povem po takšnem dvoboju," je po porazu povedal strelec edinega gola gostov in dodal: "Izkoristili so svoje priložnosti, mi pa na ta trenutek še čakamo. Upam, da bomo v prihodnje bolje realizirali ponujeno."

Anže Kopitar skupaj s kralji trenutno zaseda 8. mesto v zahodni konferenci. Z 88 točkami imajo le eno naskoka pred Calgary Flames.