Kopitar je tokrat počival, Kralji kljub temu zmagali

Los Angeles, 14. 04. 2024 07.48 | Posodobljeno pred 15 dnevi

Hokejisti ekipe Los Angeles Kings so v rednem delu sezone severnoameriške lige NHL, ki se bo sklenila prihodnji teden, dosegli še 43. zmago. Na 80. tekmi so v kalifornijskem derbiju ugnali iz boja za končnico že zdavnaj odpisano moštvo Anaheim Ducks s 3:1. Slovenski as Anže Kopitar je tokratno tekmo izpustil.

Po prvi tretjini brez zadetkov so Kralji na ledu domače dvorane Crypto.com ključno razliko naredili v drugi tretjini, ko je že na začetku ob moštveni premoči zadel Pierre-Luc Dubois, Matt Roy pa je nato v 31. minuti povišal na 2:0.

V zadnji tretjini so Rački znižali na 1:2, v polno je zabil Trevor Zegras, končni izid pa je postavil Kevin Fiala nekaj več kot dve minuti pred koncem.

Češki vratar Kraljev David Rittich se je izkazal za ključnega moža z 28 obrambami.

Anže Kopitar je tokrat počival
Anže Kopitar je tokrat počival FOTO: AP

Kralji so prišli do 97. točke v sezoni. Zasedajo tretje mesto v razvrstitvi pacifiške skupine in sedmo na lestvici zahodne konference ter so že osvojili mesto v končnici.

Kralji bodo do konca rednega dela sezone odigrali še dve tekmi, obe na domačem ledu, najprej proti Minnesoti, ki je s 6:2 premagala moštvo San Jose Sharks, in nato še proti Chicagu. Tako Minnesota kot Chicago ne bosta igrala v drugem delu sezone.