Kopitar z dvema podajama kraljem pomagal do zmage v podaljšku

Los Angeles, 24. 03. 2024 07.27 |

Hokejisti Los Angeles Kings so v pretekli noči v severnoameriški ligi NHL na domačem ledu s 4:3 po podaljšku premagali moštvo Tampa Bay Lightning. Slovenski as Anže Kopitar je za domače moštvo prispeval dve podaji, med drugim tudi pri odločilnem golu v prvi minuti podaljška.

Los Angeles je v zadnjih petih minutah rednega dela zapravil vodstvo dveh zadetkov. V tem času je bil za goste iz Tampe dvakrat uspešen Steven Stamkos. Ta je sprva znižal na 2:3 v 56. minuti v napadu z igralcem več, nato pa v 60. minuti dosegel še izenačujoči zadetek.

Pred tem so domači hokejisti vodili večji del tekme, saj so povedli že v osmi minuti, ko je po podaji Kopitarja in Quintona Byfielda zadel Adrian Kempe. Sledilo je izenačenje v 20. minuti, ko je z igralcem več svoj 41. zadetek v sezoni dosegel Brayden Point.

Navijač Los Angeles Kings
Navijač Los Angeles Kings FOTO: AP

A se je Los Angeles hitro vrnil v prednost, saj je v 23. minuti plošček od odboja v mrežo pospravil Trevor Moore, za 3:1 pa je nato s samostojno akcijo v 42. minuti zadel Mikey Anderson.

Sledila pa sta dva hitra zadetka Stamkosa, ki je s prvim golom podaljšal strelski niz z doseženim zadetkom z igralcem več na osem zaporednih tekem.

Domačini pa so v podaljšku nato vendarle preprečili popoln kolaps po vodstvu z dvema zadetkoma. Po 25 sekundah je tako za zmago kraljev in prekinitev niza petih zaporednih zmag Tampe po podajah Kopitarja in Kempeja zadel Vladislav Gavrikov.

New York Islanders - Winnipeg Jets            6:3

Philadelphia Flyers - Boston Bruins           3:2

Minnesota Wild - St. Louis Blues              4:5 (podaljšek)

Nashville Predators - Detroit Red Wings       1:0

New Jersey Devils - Ottawa Senators           2:5

Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers         6:3

New York Rangers - Florida Panthers           4:3 (kazenski streli)

Vancouver Canucks - Calgary Flames            4:2

Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning       4:3 (podaljšek)

(Anže Kopitar z dvema podajama v 21:58 minute za Los Angeles)