New York, 17. 12. 2017 08.39 |

Hokejisti Los Angeles Kings so z zadetkom kapetana Anžeta Kopitarja sicer izsilili podaljšek v Barclays centru v Brooklynu, a na koncu vendarle morali priznati premoč moštvu New York Islanders (3:4).

Odločilni gol je po minuti in 54 sekundah podaljška prispeval Jordan Eberle, ki je poleti otočane okrepil iz Edmontona. Tekma proti otočanom je bila znova precej izenačena. Kralji so sicer dobro začeli. Po nekaj več kot 17 minutah tekme so vodili z 2:0. V polno sta zadela Oscar Fantenberg in Tyler Toffolli. 50 sekund pred koncem uvodne tretjine je Josh Bailey znižal na 1:2. Hokejisti Los Angelesa so v drugi tretjini ubranili minimalno vodstvo 2:1. V peti minuti zadnje tretjine je domače moštvo s pomočjo zadetka Johna Tavaresa ob igralcu več prišel do izenačenja. V 57. minuti je Anders Lee s tretjim zadetkom dvignil poln Barclays Center v Brooklynu na noge. Za slavje pa je bilo po zadetku gostujočega kapetana Anžeta Kopitarja še nekoliko prezgodaj.

Veselje Anžeta Kopitarja ob izenačujočem zadetku na gostovanju v New Yorku.
Veselje Anžeta Kopitarja ob izenačujočem zadetku na gostovanju v New Yorku. FOTO: AP
Slovenski hokejski zvezdnik je vknjižil svoj 17. zadetek v sezoni, s čimer je najuspešnejši kralj med strelci v ligi. To je bila njegova 39. točka na 34 tekmah v dozdajšnjem delu sezone. 30-letni Hrušičan je v celotni minuli sezoni dosegel le 12 zadetkov, kar je bilo najmanj v karieri. Vratar kraljev Darcy Kuemper je ubranil 29 strelov domačih hokejistov, medtem ko je vratar New Yorka Thomas Greiss zbral 26 obramb.

LA Kings imajo na svojem računu v tej sezoni 44 točk za prvo mesto v pacifiški skupini zahodne konference lige NHL.