Kopitarjeva podaja premalo za preobrat

Los Angeles, 06. 11. 2015 07.39 |

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v ligi NHL doživeli nov poraz. V domači dvorani so z 2:3 izgubili proti Columbus Blue Jackets. Hrušičan Anže Kopitar, ki je zadnji nastop proti St. Louisu zaradi poškodbe glave prekinil po prvi tretjini, se je vrnil na led s podajo za gol za 2:3 minuto pred koncem tekme.

Gostje so na tekmi povedli z igralcem več na ledu, ko je v sedmi minuti zadel Cam Atkinson. Šest minut kasneje je "power play" izkoristil branilec Alec Martinez in izenačil. Tik pred koncem prvega dela je Columbus po zaslugi Brandona Dubinskyja, tega je ploščica zadela v nogo in se odbila v gol, spet vodil. V 51. minuti je Gregory Campbell povišal na 3:1 in napovedal zmago gostov. Los Angeles se je podal v zaključno ofenzivo in Jeff Carter je minuto pred koncem po podaji Kopitarja zadel za 2:3, za več pa je ekipi iz Kalifornije zmanjkalo časa in sreče. V soboto na gostovanje v Los Angeles, ta je doživel drugi poraz na zadnjih desetih tekmah, prihaja Florida.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Najboljša ekipa v ligi ostaja Montreal. Ta je ponoči odpravil New York Islanders s 4:1, potem ko je zadnjo tretjino dobil kar s 3:0. Odločilni sta bili 47. in 48. minuta, ko sta David Desharnais in Brendan Gallagher v minuti in pol zadela za vodstvo s 3:1. Na ostalih tekmah je s strelskim učinkom izstopal Nicklas Grossmann, ki je k zmagi Arizone nad Koloradom s 4:2 prispeval dva gola.

Los Angeles Kings - Columbus Blue Jackets  2:3
San Jose Sharks - Florida Panthers         5:2
Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning       1:4
Washington Capitals - Boston Bruins        4:1
Montreal Canadiens - New York Islanders    4:1
Ottawa Senators - Winnipeg Jets            3:2
Minnesota Wild - Nashville Predators       2:3 (po kazenskih strelih)
Calgary Flames - Philadelphia Flyers       2:1 (podaljšek)