Los Angeles, 05. 04. 2017 07.42 |

Hokejisti Los Angeles Kings so v hokejski ligi NHL premagali Edmonton Oilers s 6:4 in osvojili novi točki, s katerimi pa so po slovesu od končnice le utrdili deveto mesto na zahodu. Kapetan ekipe Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce.

• Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Washington Capitals
    01:30
    Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Washington Capitals
  • Vrhunci tekme Boston Bruins - Tampa Bay Lightning
    02:09
    Vrhunci tekme Boston Bruins - Tampa Bay Lightning

Gledalci so v Los Angelesu videli tekmo, polno preobratov. Gosti iz Kanade so v uvodu namreč ušli na 2:0, gostitelji so s tremi zaporednimi goli povedli, dopustili izenačenje, v zadnjem delu pa vodili s 5:3. Zanimivo je postalo vnovič v končnici, ko je Darnell Nurse v 54. minuti znižal na 4:5, Drew Doughty pa je z golom za končnih 6:4 81 sekund pred koncem vendarle odločil zmagovalca. Po prostem večeru bodo kralji v svoji dvorani gostili še eno kanadsko moštvo - Calgary. Na vzhodu si je Boston z zmago nad Tampa Bay Lightning s 4:0, dva gola je dosegel David Pastrnak, priigral končnico. Ekipi sta tekmo začeli kot osmo- in devetouvrščena ekipa konference in Tampa je imela lepo priložnost, da se Bostonu tri tekme pred koncem približa na dve točki zaostanka.

Gledalci so v Los Angelesu videli tekmo polno preobratov.
Gledalci so v Los Angelesu videli tekmo polno preobratov. FOTO: AP

Razlika je zdaj narasla na šest točk, zato Tampa, pa tudi New York Islanders, teoretično lovijo končnico v dvoboju s Torontom, ki je doma izgubil z vodilno ekipo lige Washingtonom z 1:4 in ima pet točk prednosti pred omenjenima ekipama. New York Islanders so upanje podaljšali z zmago na gostovanju pri Nashville Predators z 2:1 v podaljšku. Razplet je bil tudi nekoliko srečen, saj je za ekipo iz Brooklyna v zadnji tretjini izenačil Brock Nelson (42.), v podaljšku pa je po minuti in 15 sekundah še za drugo točko zadel Thomas Hickey. V noči na petek New York čaka gostovanje pri Carolini. Točko od končnice je oddaljena tudi Ottawa, ponoči ugnala Detroit z 2:0.

Boston Bruins - Tampa Bay Lightning          4:0
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers      1:0 (podaljšek)
Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets  4:1
Toronto Maple Leafs - Washington Capitals    1:4
Ottawa Senators - Detroit Red Wings          2:0
Minnesota Wild - Carolina Hurricanes         5:3
Nashville Predators - New York Islanders     1:2 (podaljšek)
St. Louis Blues - Winnipeg Jets              2:5
Dallas Stars - Arizona Coyotes               3:2 (podaljšek)
Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks      4:3 (podaljšek)