Pittsburgh, 16. 02. 2018 07.03 |

Hokejisti Los Angeles Kings so na gostovanju pri aktualnih prvakih severnoameriške poklicne hokejske lige NHL Pittsburgh Penguins vknjižili nov poraz (1:3). Slovenski hokejski as Anže Kopitar se s soigralci po odličnem uvodu v sezono v zadnjem obdobju krčevito bori za mesta, ki vodijo v končnico. 30-letni Hrušičan tokrat ni prispeval niti ene točke.

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na petek gostovali pri aktualnih prvakih severnoameriške poklicne hokejske lige NHL v Pittsburghu in izgubili z 1:3. Moštvo iz Kalifornije nujno potrebuje točke za uvrstitev v končnico, saj je po dobrem začetku v ligi zdaj zdrsnilo že na 10. mesto v zahodni konferenci.

V 27. minuti je gostitelje v vodstvo popeljal Ryan Reaves, kraljem pa je izenačenje po le minuti in 16 sekundah zagotovil Dion Phaneuf. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji tretjini, ko je Zach-Aston Reese v 46. minuti povišal na 2:1, usodo ekipe iz mesta angelov pa je 25 sekund pred koncem zapečatil Rus Jevgenij Malkin.

Hokejist Los Angeles Kings Drew Doughty kljub požrtvovalnosti ni uspel preprečiti zadetka Pittsburgha. FOTO: AP
Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je za moštvo Los Angelesa odigral dobrih 23 minut, sprožil pet strelov na nasprotni gol, a mu ni uspelo premagati domačega vratarja.