Tampa, 17. 01. 2017 07.39 |

Moštvo lige NHL Los Angeles Kings je izgubilo proti Tampa Bay Lightning z 1:2, Slovenec Anže Kopitar pa zaradi bolezni ni stopil na led. Edini gol za LA je dosegel Kyle Clifford, za Tampo sta bila uspešna Brian Boyle in Tyler Johnson.

• Vrhunci tekme San Jose Sharks - Winnipeg Jets
    01:45
    Vrhunci tekme San Jose Sharks - Winnipeg Jets
  • Vrhunci tekme Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning
    01:22
    Vrhunci tekme Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning
Tampa se veseli zmage proti Los Angelesu.
Tampa se veseli zmage proti Los Angelesu. FOTO: AP

Kralji so se morali tokrat znajti brez kapetana Anžeta Kopitarja, ki je zbolel in tako na ledu manjkal prvič po 20. novembru. Vratar kraljev Peter Budaj je ustavil 27 strelov, prvič pa moral po plošček v svojo mrežo v 15. minuti, ko je Tyler Johnson izenačil na 1:1. Los Angeles je povedel z edinim golom Kyla Clifforda v 9. minuti, nato pa so na svoj račun prišli gostje. Brian Boyle je zadel ob koncu druge tretjine in postavil končni izid. Z 31 obrambami se je v vratih Tampe izkazal Ben Bishop. Kralje bo v noči na četrtek obiskala ekipa San Jose Sharks, nato pa jih čakajo gostovanja do 29. januarja. Največ golov so gledalci, kar 15 jih je bilo, videli na tekmi v Pittsburghu. Branilci naslova so po podaljšku na domačem ledu pred 18.600 gledalci le strli odpor ekipe Washington Capitals in zmagali z 8:7. Goli so kar deževali, s tremi se je za Pittsburgh izkazal Jevgenij Malkin, odločilnega v podaljšku pa je prispeval Conor Sheary, ki je pred tem zadel že za 3:2. Pingvini so tako končali negativni niz treh porazov, Sheary je v statistiko vnesel še podajo. Sidney Crosby je dosegel 27. gol in je prvi strelec lige, k temu pa dodal še tri podaje. Zadela sta še Bryan Rust in Nick Bonino, Matt Murray pa je od 28 strelov kar sedemkrat moral v mrežo. Za Washington je dvakrat zadel Lars Eller, za goste so bili uspešni še T.J. Oshie, Brett Connolly, Nicklas Backstrom, Justin Williams in Andre Burakovsky.

Boston Bruins - New York Islanders        0:4
Detroit Red Wings - Montreal Canadiens    1:0
San Jose Sharks - Winnipeg Jets           5:2
Edmonton Oilers - Arizona Coyotes         3:1
Buffalo Sabres - Dallas Stars             4:1
Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning   1:2
Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 8:7 (podaljšek)