Los Angeles, 08. 02. 2018 07.47 |

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL vknjižili novo zmago. Tokrat so bili kapetan Anže Kopitar in soigralci boljši od Edmonton Oilers z izidom 5:2. Slovenski hokejski zvezdnik je k uspehu svojega moštva prispeval zadetek in podajo.

• Vrhunci tekme New York Rangers - Boston Bruins
    03:15
    Vrhunci tekme New York Rangers - Boston Bruins
  • Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Nashville Predators
    03:50
    Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Nashville Predators

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL s 5:2 premagali Edmonton Oilers, v dresu kraljev pa se je izkazal slovenski zvezdnik hokejski Anže Kopitar, ki je prispeval zadetek in podajo.

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je prispeval zadetek in podajo k zmagi svojega moštva LA Kings proti Edmontonu. FOTO: AP
Kyle Clifford je 'kralje' popeljal v vodstvo po minuti in 10 sekundah igre. Adrian Kempe je vodstvo povišal po 58 sekundah igre v drugi tretjini, nato pa je Edmonton izenačil. Leon Draisaitl je zadel prvi, Connor McDavid pa drugi. Los Angeles je v zadnjem delu igre preko Paula LaDueja znova povedel. V razmaku 43 sekund sta zatem zadela še Alex Iafallo in naš Anže Kopitar, Hrušičan je pred tem podal za četrti zadetek Kingsov.

Liga NHL, izidi:
Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 5:2 (Anže Kopitar - gol in podaja za LA Kings) Toronto Maple Leafs - Nashville Predators 3:2* (po podaljšku)
New York Rangers - Boston Bruins 1:6