Kralji zapravili prvo priložnost za preboj v končnico

Anaheim, 10. 04. 2024 07.15 | Posodobljeno pred 19 dnevi

Hokejisti Los Angeles Kings, katerih kapetan je slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so gostovali pri že odpisanem mestnem tekmecu za končnico lige NHL, Anaheim Ducksih. Kralji bi se z zmago že uvrstili v končnico tekmovanja za Stanleyjev pokal, vendar jim to ni uspelo. Rački so zmagali s 3:1 in prizadejali Kraljem prvi poraz po treh zaporednih zmagah.

Anaheim Ducks - LA Kings
Anaheim Ducks - LA Kings FOTO: AP

Kralji so sicer v dvorani Honda Center dobro začeli tekmo in povedli z golom Akila Thomasa, na koncu pa je bil to edini zadetek na tekmi za zasedbo iz Los Angelesa. Gostitelji so malo pred koncem uvodne tretjine izenačili prek Franka Vatrana, v drugi tretjini golov ni bilo, tretja pa je pripadla domačim. Najprej je Račke v prednost popeljal Alex Killorn, končni izid pa je zapečatil Trevor Zegras.

Najboljši igralec marca Anže Kopitar, dosegel je največ zadetkov in podaj med Kralji, v slabih 19 minutah na ledu ni zbral ne gola ne podaje. V tem času je v statistiko vpisal en strel na gol.

Tudi preostale štiri tekme do konca sezone bodo Kralji igrali proti ekipam, ki so že izpadle v boju za končnico. Le Minnesota ima še matematične možnosti.