Kralji zapravili vodstvo s 3:0, a na koncu slavili po kazenskih strelih, Kopitarju točka za podajo, visok poraz prvakov

Los Angeles, 23. 10. 2016 08.32 |

Hokejisti Los Angelse Kings so na peti tekmi v letošnji sezoni lige NHL prišli do druge zaporedne zmage, potem ko so izgubili uvodne tri obračune. Tokrat so v svojem Staples Centru s 4:3 po kazenskih strelih premagali ekipo Vancouver Canucks. Kapetan kraljev Anže Kopitar je ob zmagi prispeval podajo.

• Vrhunci srečanja Washington Capitals - New York Rangers
    02:38
    Vrhunci srečanja Washington Capitals - New York Rangers
  • Vrhunci srečanja Boston Bruins - Montreal Canadiens
    02:26
    Vrhunci srečanja Boston Bruins - Montreal Canadiens

Kralji so veliko bolje začeli ter bili tudi podjetnejši pred nasprotnim golom v primerjavi z gostujočimi kanadskimi gosti iz Britanske Kolumbije, kar kaže tudi razmerje v strelih na gol 13:7. V prvih 21 minutah obračuna so zabili tri gole, vratar moštva iz Los Angelesa Peter Budaj, ki je zaigral na svoji 300. tekmi, pa je ubranil vseh sedem poskusov gostov za spremembo izida. Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar, ki je z novo sezono postal kapetan moštva, je bil podajalec Dustinu Brownu za vodstvo kraljev 3:0 po 33 sekundah druge tretjine. Pred tem sta v prvi tretjini zadela Brayden McNabb in Tanner Pearson.

Kralji so v nadaljevanju zapravili vodstvo treh golov. Vancouver je ujel priključek z zadetki Markusa Granlunda, Henrika Sedina ter Alexandra Edlerja, ki je ob igralcu več 35 sekund pred koncem ukanil domačega vratarja za podaljšek. Tekmo so odločili šele kazenski streli, v katerih je bila Fortuna na strani domačih. Najprej je poskusil kapetan Kopitar, a je bil gostujoči vratar Jacob Markstrom na mestu in je poskus ubranil, izkazal se je tudi domači vratar Budaj, ki je ubranil poskus Svena Baertschija. V drugi seriji kazenskih strelov je zadel Paerson, ki je plošček poslal med noge vratarja, Alexandre Burrows je zgrešil, v tretji seriji se tudi ni zatresla mreža, kar je pomenilo, da so kralji prišli do druge zmage v novi sezoni. Kralji so Vancouvru, ki je z devetimi točkami vodilna ekipa pacifiške skupine, prizadejali prvi poraz. Kralji imajo štiri točke in so v razvrstitvi divizije po petih tekmah četrti.

Anže Kopitar se je s Kralji veselil druge zmage v novi sezoni lige NHL.
Anže Kopitar se je s Kralji veselil druge zmage v novi sezoni lige NHL. FOTO: AP

Boston Bruins - Montreal Canadiens 2:4
Detroit Red Wings - San Jose Sharks 3:0
New Jersey Devils - Minnesota Wild 2:1*
Washington Capitals - New York Rangers 2:4
Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 5:1
Calgary Flames - St. Louis Blues 4:6
Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 1:4
Florida Panthers - Colorado Avalanche 5:2