LA Kings z zmago končali redni del sezone lige NHL

Los Angeles, 19. 04. 2024 07.39 | Posodobljeno pred 12 dnevi

STA, Ž.K.
2

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so z zmago končali redni del sezone severnoameriške lige NHL. Kralji so za konec rednega dela po (izjemno kratkem) podaljšku s 5:4 ugnali Chicago Blackhawkse, s čimer so si v prvem krogu končnice zagotovili igranje z moštvom Edmonton Oilers.

Kralji so končali na skupnem 12. mestu v ligi z 99 točkami, s 114 točkami so bili po 82 tekmah najboljši New York Rangersi. Pred Kingsi so bili v pacifiški skupini še skupno šesti Vancouver Canucksi (109) in Oilersi (104).

V Los Angelesu so štiri minute pred koncem uvodne tretjine povedli igralci Chicaga, ko je bil uspešen Lukas Reichel. V drugem delu so sledili trije goli domačih, za vodstvo s 3:1 so bili uspešni Viktor Arvidsson, Quinton Byfield in Trevor Moore. Zadnjo tretjino so izvrstno začeli gosti in s tremi goli v nizu povedli s 4:3.

Arvidsson je s svojim drugim zadetkom minuto in 21 sekund pred koncem tekmo popeljal v podaljšek, ki pa ga je bilo ekspresno hitro konec. 27-letni Šved se je takoj po metu ploščka na začetku podaljška podal v samostojen napad in hitro odločil o zmagovalcu tekme. Kempe je imel poleg odločilnega gola še podajo. Tri točke sta dosegla z goloma in podajo Arvidsson in Phillip Danault s tremi asistencami. Blackhawksi so za konec sezone izgubili šestič v nizu.

Slovenski reprezentant in kapetan losangeleškega moštva Anže Kopitar je na zadnji tekmi rednega dela sezone v 18:55 minute zbral dva strela proti vratom tekmeca.

Los Angeles Kings
Los Angeles Kings FOTO: AP

Pred zadnjim krogom rednega dela so bili v igri za končnico za Kralje tako Edmonton Oilersi kot Dallas Starsi, vodilno moštvo zahodne konference. A ker so LA Kingsi na zadnji tekmi osvojili več točk kot Vegas Golden Knightsi, ki so z 1:4 izgubili proti Anaheim Ducksom, so si zagotovili boj v prvem krogu proti Naftarjem. Edmonton Oilersi so petkratni prvaki lige NHL, a njihova zadnja zmaga sega v leto 1990. Los Angeles Kingsi pa so Stanleyjev pokal v zrak dvignili dvakrat, in sicer v letih 2012 in 2014.

Edmonton, ki ga je za konec sezone s 5:1 nadigralo moštvo Colorado Avalanche, pa bo tekmec Kingsov v prvem krogu izločilnih bojev še tretjič po letih 2022 in 2023. Obakrat je bil v seriji uspešnejši Edmonton.

Lani so Kralji povedli z 2:1 v zmagah, nato so Naftarji dobili tri tekme zaporedoma in se uvrstili v polfinale zahodne konference. Nastop v njem hokejisti Los Angelesa čakajo vse od sezone 2013/14, ko so nazadnje osvojili tudi Stanleyjev pokal.