Orli zmajem niso dovolili prekiniti niza porazov, Olimpija zapravila zmago v podaljšku

Znojmo, 18. 12. 2016 20.14 |

Hokejisti Orlov iz Znojma so dobili razburljivo tekmo 32. kroga lige Ebel proti ljubljanski Olimpiji (4:3). Po prvi tretjini brez zadetkov se je tekma razživela in Ljubljančani so uprizorili preobrat v zadnjih minutah, nato pa klonili po podaljšku.

Zmaji tudi tokrat niso imeli sreče v zadnjih minutah.
Zmaji tudi tokrat niso imeli sreče v zadnjih minutah. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljanski hokejisti so v tej sezoni enkrat že presenetili Čehe in jih na njihovem ledu premagali s 3:2, a je bilo težko pričakovati, da bodo podvig z zdaj že precej oslabljeno ekipo ponovili še enkrat. Na začetku so domači sicer naredili napako in že v prvi minuti imeli izključitev, toda Olimpija tega, kot že tolikokrat v sezoni, ni izkoristila. Še več, orli bi lahko v 2. minuti povedli, toda prvič se je izkazal Jeff Frazee. Po razgibanem prvem delu in veliko strelih na obeh straneh so domači v drugem stopnjevali pritisk. Gostujoči trener Bojan Zajc je moral sredi tekme vzeti polminutni odmor, v 37. minuti pa je imela Olimpija priložnost v protinapadu, a so se Čehi pravočasno vrnili. Zatem pa so domači dobili krila in se v 21 sekundah veselili dveh golov, trdno vodstvo pa je domače navijače že prepričalo, da je to začetek potopa Olimpije. A po dveh obrambah Frazeeja na začetku zadnjega dela - pred tem gostje spet niso izkoristili igralca več - so zmaji pripravili orlom pravi šok. Dosegli so namreč tri gole v 134 sekundah in povsem obrnili potek tekme. Začel je Žiga Pešut z zadetkom iz protinapada, nadaljeval pa 39 sekund pozneje Nik Pem, ko je potisnil odbiti plošček v mrežo. Zdaj so morali odmor vzeti domači, a ni pomagal, kajti dobili so še en gol in po zadetku Gala Korena je bilo na semaforju 2:3.

Žvižgi domačih navijačev in zaostanek za zadnjo ekipo v ligi so spodbudili domače, ki so začeli napadati z vseh strani. Gostje so zdržali do 56. minute, ko je Frazee tretjič klonil, zmago domačim pa je že v rednem delu preprečil z obrambo Janu Lattnerju sekundo pred koncem. Gostje so tako imeli veliko točko za samozavest, kaj več pa so jim domači preprečili v podaljšku, ko so zagospodarili na ledu, Frazee pa je po 51. strelu na tekmi še enkrat klonil v 64. minuti. Po seriji štirih tekem na tujem se zmaji zdaj vračajo v Tivoli, torkova tekma s Celovčani pa bo imela pod Rožnikom tudi dobrodelen značaj.