Liga NHL: Dallas in San Jose povedla z 1:0

San Jose, 30. 04. 2016 08.22 |

Ekipi Dallas Stars in San Jose Sharks sta po slavjih na svojem ledu v drugem krogu končnice severnoameriške hokejske lige NHL povedli z 1:0 v zmagah. Dalas je odpravil St. Louis Blues z 2:1, San Jose pa Nashville Predators s 5:2. Moštva igrajo na štiri zmage.

Morski psi so na prvem tekmi opravili s plenilci.
Morski psi so na prvem tekmi opravili s plenilci. FOTO: AP

San Jose, ki je v prvem krogu izločil Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja, je po zadetku Mika Fisherja v drugi tretjini zaostajal z 0:1, nato pa dosegel pet golov v zadnji tretjini. Najprej so domači nanizali tri zaporedne gole, ko so bili uspešni Tomaš Hertl, po izjemni akciji v protinapadu Joel Ward in v 56. minuti Logan Couture. Ryan Johansen je v predzadnji minuti sicer znižal na 2:3, poskus izenačenja pa je gostov povsem spodletel, saj je sredi predzadnje minute svoj drugi zadetek na tekmi dosegel Couture, Tommy Wingels pa je 50 sekund pred koncem s samostojno akcijo postavil končni izid. Obakrat so gostje igrali brez vratarja z dodatnim igralcem v polju.

V Dallasu sta odločilno akcijo izpeljala češka hokejista. Radek Faksa, ki je dosegel dve točki, je v gol preusmeril plošček, ki ga je štiri minute in 44 sekund pred koncem odbil vratar Brian Elliott (40 obramb) po strelu Aleša Hemskyja. Temu je zelo lepo podal Alex Goligoski. Domačega vratarja Karija Lehtonena (31 ubranjenih strelov) je premagal le Kevin Shattenkirk, ki je izenačil v 52. minuti tekme, za domače pa je za vodstvo z 1:0 v deseti minuti druge tretjine zadel Antoine Roussel.