VIDEO in FOTO: Kopitarjevi kralji prvaki, 'Stanley' prihaja v Slovenijo!

Los Angeles Kings so prvaki lige NHL! Kralji so na šesti tekmi s 6:1 ugnali New Jersey Devilse in z rezultatom 4:2 v zmagah prvič v zgodovini kluba osvojili Stanleyjev pokal, ki bo po zaslugi Anžeta Kopitarja priromal tudi v Slovenijo!

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Fotogalerija (19)

  • Dustin Brown
  • Dustin Brown
  • Dustin Brown
  • Trevor Lewis
  • Drew Doughty
  • Martin Brodeur
  • Dustin Brown
  • Jeff Carter in Anže Kopitar
  • Los Angeles Kings
  • Zach Parise
  • Jonathan Quick
  • Dustin Brown
  • Anže Kopitar
  • Darryl Sutter
  • Dean Lombardi
  • Luc Robataille in Stacia
  • Los Angeles Kings
  • Los Angeles Kings
  • Dustin Brown

Potem, ko so kralji na četrti in peti tekmi zapravili priložnosti, da prvič v zgodovini kluba dvignejo prestižni Stanleyjev pokal so v šesto tekmo krenili zelo agresivno in takoj pritisnili proti vratom Martina Brodeurja. Izkušeni 40-letni vratar je imel v uvodnih treh minutah precej dela, a New Jersey je uvodno ofenzivo prestal. Na začetku četrte minute je odlično prodrl Anže Kopitar, njegovo pot proti golu je z nepravilnim posredovanjem preprečil Anton Volčenkov in Los Angeles je imel prvič na tekmi priložnost z igralcem več na ledu. Številčna prednost ni obrodila sadov. V 10. minuti si je veliko neumnost privoščil hokejist New Jerseyja Steve Bernier, ki je grdo iz hrbta na ogrado stisnil Roba Scuderija in si povsem zasluženo prislužil predčasen odhod pod prho, svojemu moštvu pa priigral pet minut igre z igralcem manj na ledu.

Priložnost so gostitelji zagrabili z obema rokama. V 12. minuti je branilec Drew Doughty sprožil strel proti vratom, ploščku je smer spremenil kapetan Dustin Brown in dosegel izjemno pomemben vodilni gol. V letošnji finalni seriji je namreč moštvo, ki je prvo povedlo zmeraj obračun na koncu dobilo. Brown, ki je bil zaradi svojih predstav na prvih petih tekmah finala tarča ostrih kritik, je drugič udaril že slabi dve minuti pozneje. Tokrat se je odločil za strel s približno štirih metrov, njegov poskus pa je v mrežo preusmeril Jeff Carter. Da bo član hudičev Bernier še dolgo pomnil svojo neumnost je poskrbel Trevor Lewis. 25-letni Američan je izkoristil neodločnost Brodeurja in pospravil ploščico v mrežo za visoko vodstvo s 3:0. Gostje so sicer imeli tik pred koncem prve tretjine priložnost, da zaostanek znižajo, a je Patrik Eliaš zadel zgolj vratnico.

Visoka prednost ni uspavala hokejistov iz mesta angelov in tudi v drugi tretjini so krenili odločno proti gostujočim vratom. To se jim je znova obrestovalo v 22. minuti, ko je Carter z izjemnim strelom pod prečko dosegel še četrti gol za domače moštvo. Pri tem golu sta se med podajalce vpisala Brown in Kopitar, ki sta se z 20 točkami zavihtela na vrh lestvice strelcev v končnici. Varovanci Daryla Sutterja so nato povsem prevladovali na ledeni ploskvi, a petega gola v tem delu igre niso uspeli doseči. So se pa zato vsaj delno med žive vrnili gostje. Dobro minuto pred koncem druge tretjine je namreč Adam Henrique izkoristil zmedo v obrambi Los Angelesa in ugnal Jonathana Quicka.

Dustin Brown

Dustin Brown se je prebudil ob pravem času. (Foto: Reuters)

Na začetku zadnje tretjine so imeli hudiči ob izključitvi Dustina Pennerja igralca več na ledu, obramba kraljev pa je uspela zadržati vse nalete. Ob koncu tekme so gostje iz igre potegnili vratarja, kar je s svojim drugim golom na tekmi kaznoval Lewis. Piko na i visoki zmagi je z natančnim strelom z modre črte postavil Matt Greene in zabava v Staples Centru se je lahko začela. Kralji so tako prvič v zgodovini kluba osvojili naslov prvaka lige NHL, kar pomeni, da bomo prestižni Stanleyjev pokal v rokah izvrstnega Hrušičana Kopitarja lahko videli tudi v Sloveniji. Najboljši posameznik končnice je pričakovano postal vratar Los Angelesa Jonathan Quick.

Izid:

Los Angeles Kings - New Jersey Devils 6:1 (3:0, 1:1, 2:0) / 4:2*
Brown (12.), Carter (13., 22.), Lewis (16., 57.), Greene (57.); Henrique (39.)
* izid v zmagah

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 272
hulkica 14.06.2012 22:42:25
amerikanci ga ne kličejo kr tk,KOPI-STAR...sej,ste slišali folk kolk je to ime kričal,na vso grlo...bravo,bravo anže!!brez slovenca,kot je kopitar,nema ništa!on je naš ponos,in hvala mu za vse donacije ki jih daje...škoda da ni samski
 
lolipoly 13.06.2012 07:40:43
Cestitke, LA Kings !
Pa vi ne mislite, da bo cela hokejska reprezentanca res prisla v Slovenijo? Tu jih je 25 kanadcanov in 9 amerikancev
vsak igralec ima dovoljeno , da ima 1 dan Stanley cup pri sebi. zraven sta dva varnostika, da skrbita za ta pokal....
hulkica 14.06.2012 22:51:51
pomota 72ur ga lohka ma pr seb-tradicija ameriška,slovenska je le res morda 1dan
Tjaša Jereb 13.06.2012 01:44:00
Kakšen Sidney Crosby! Se lahko skrije pred Kopijem! :) Čestitke!!
lolipoly 13.06.2012 07:43:34
Dober je, ni pa se tako dober , kot so bili drugi pred njim, posebno
Wayne Gretzky , ki je v sezoni 1988-89 podal 168 golov.
hulkica 14.06.2012 22:45:49
wayne gretzky je v intervju dal, je reku da je kopitar boljši od njega,dajal mu je vse pluse,in celo reku da je fant pravi profesionalec...wayne-on je penzionist,kariera mu se sedaj napovedovalec na NBC televiziji
 
SoloT 12.06.2012 17:05:12
V teh časih, ki za marsikoga niso enostavni, si Anže prinesel veselje in pri marsikomu ponovno obudil ponos do domovine, ki nam je počasi izginjal, če že ni popolnoma izginil. Hvala ti za to, da vsakič, ko v teh dneh pomislim na tvoj uspeh na skrivaj potočim kako solzo sreče. Tudi sedaj, ko to pišem, mi gre kar na jok. Ker tvoja zgodba je fantastična. Ma kaj fantastična! Za to ni besed! O takih, kot si ti največji režiserji na svetu snemajo filme in ti si ga zagotovo zaslužiš. Komaj čakam, da prideš v Ljubljano, da ti naredimo en fantastičen sprejem, pa četudi ne boš mogel pokala s sabo prinesti. Za nas si ti Stanleyev pokal! Blaženi ti in tvoji starši, ki so te spravili na ta svet! Hvala.
 
TennisPlayer 12.06.2012 16:50:36
BRAVO ANŽE,BRAVO L.A. KINGS !!!
 
fatboy_ 12.06.2012 16:07:12
ve kdo kdaj pride Kopi nazaj v Slovenijo??
leeloo_ dallas_ multipass 12.06.2012 16:05:37
Hvala celotni družinski veji Kopitar! Hvala njegovim staršem za Anžetovo spočetje,hvala Bogu za Anžeta.
HVALA ANŽE!
tok mu privoščim,da je to neki neverjetnega! men se meša! BRAVO!!!!!!!!!!!!
 
anzeomejc 12.06.2012 15:06:09
res KRALJ
 
grgl 12.06.2012 14:47:44
Neverjeten uspeh za Kopitarja - mislim, da takega športnika v ekipnih športih Slovenija še ni imela.
Dvomim pa, da bo Stanleyjev pokal kdaj prišel v Slovenijo...
Etienko 12.06.2012 15:07:45
Kaj pa je s tabo zdaj,si se zbudil iz zimskega spanca po teh tednih NHL končnice? Pokal ima vsak pravico prinesti v svojo državo oz. kraj,kamor pač želi za en dan...tako da pokal pride garant v Slovenijo,Kopi se ne bo posral na svoje navijače po vsem tem koliko noči smo bedeli in navijali zanj in LAK!
Martian 12.06.2012 15:07:53
hahaha..in zakaj ti to dvomiš?..letos bo Stane potoval po ZDA,Kanadi....skočil boi v Rusijo...na koncu pa pride še v Slovenijo..
PD00X 12.06.2012 15:10:07
Veš da bo prišel pokal na Hrušico in to za dva dni , ker je takšen običaj v NHL .
Milan Mavsar 12.06.2012 14:11:04
odlično Hrušičan.....
Več komentarjev