New York, 18. 10. 2017 09.40 |

Aktualni prvaki lige NHL Pittsburgh Penguins so v napetem obračunu proti New York Rangers v slovitem Madison Square Gardnu vknjižili zmago s 5:4 po podaljšku. Junak srečanja je bil odlični Rus Jevgenij Malkin.

Izid po prvi tretjini v dvorani Madison Square Garden v New Yorku je bil 2:0 za gostujoče pingvine, za katere sta zadela Phil Kessel in Carl Hagelin. A so domači rangerji v drugi tretjini poskrbeli za spremembo izida. Najprej je na 1:2 znižal David Desharnais, Pavel Bučnevič je izenačil na 2:2, J.T. Miller pa poskrbel za vodstvo New Yorka s 3:2. Manj kot dve minuti pred koncem tretjine je na 3:3 izenačil Patric Hornqvist.

Veselje Phila Kessela ob zmagi pingvinov v Madison Square Gardnu.
Veselje Phila Kessela ob zmagi pingvinov v Madison Square Gardnu. FOTO: AP

V tretji tretjini so domači prišli do novega vodstva. Za 4:3 je zadel Michael Grabner, za podaljšek pa je z zadetkom za 4:4 poskrbel zvezdnik pingvinov Sidney Crosby 56 sekund pred zvokom sirene.

Moštvo Los Angeles Kings slovenskega asa Anžeta Kopitarja ni igrala. Naslednja tekma kralje čaka v noči na četrtek, po slovenskem času ob 4.30, ko bodo v domači dvorani Staples Center palice prekrižali z Montrealom.

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 4:5*