Mladi risi na SP divizije I osvojili končno tretje mesto

Budimpešta, 17. 12. 2016 19.33 |

Slovenska hokejska reprezentanca do 20 let je ta teden nastopala na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina B) v Budimpešti. Po treh zmagah in dveh porazih so Slovenci osvojili tretje mesto in ostali v tem kakovostnem razredu. Napredovali so Madžari, ki so danes v zadnji tekmi s 4:3 (1:0, 0:3, 3:0) premagali Slovence.

Slovenci so se lani na tem tekmovanju za las izognili izpadu, saj so obstali v tem kakovostnem razredu le zato, ker Japoncev na tekmovanju ni bilo. Letos so se odrezali bolje, možnosti za še višjo uvrstitev pa izgubili na dvoboju s Poljsko, ki so ga izgubili s 3:5. V soboto so v zadnji tekmi že povedli proti Madžarom s 3:1, v polno so zadeli Luka Zorko, Luka Maver in Blaž Tomaževič, toda Madžarska, ki se je borila za prvo mesto, se je v zadnji tretjini vrnila in v pičlih dveh minutah in pol poskrbela za popoln preobrat. Razplet tekme je prinesel prvo mesto in napredovanje v skupini A Madžarom, drugi so Poljaki, tretji pa Slovenci. Slovenija je v prvi tekmi po podaljšku premagala Veliko Britanijo s 4:3, po porazu s Poljsko pa je premagala Ukrajino s 4:1 in Italijo s 7:0.

Slovenske barve so v Budimpešti pod vodstvom selektorja Gorazda Reklja branili vratarji Mark Vlahovič, Tilen Spreitzer in Kristian Šenk, branilci Nik Grahut, Miha Mercina, Žan Kuzman, Jakob Jugovic, Mark Čepon, Luka Zorko, Nik Petelin, Andraž Zibelnik in napadalci Gašper Glavič, Luka Ulamec, Žan Jezovšek, Janez Orehek, Nik Rekar, Žan Markič, Krištof Potočnik, Blaž Tomaževič, Nik Simšič, Matic Jeklič, Rok Macuh, Jan Drozg, Luka Maver in Matevž Ban.