Močno oslabljeni zmaji do konca mučili Linz in izgubili šele v podaljšku

Linz, 22. 11. 2016 22.22 |

Hokejisti Olimpije so v tekmi 22. kroga lige Ebel na gostovanju po podaljšku izgubil z ekipo Black Wings Linz (3:4). Maks Selan je v enem zadnjih napadov izsilil podaljšek, v katerem pa so bila bolj zbrana črna krila.

Olimpijini rezervisti so se izkazali v Linzu.
Olimpijini rezervisti so se izkazali v Linzu. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so na gostovanje v Linz odšli z dobro popotnico, saj so v nedeljo v svoji dvorani v vnaprej odigrani tekmi 31. kroga po podaljšku s 3:2 (0:1, 2:0, 0:1; 1:0) premagali Graz 99ers. Tudi v Linzu so bili blizu zmage, vendar so na koncu prvič v letošnji sezoni izgubili po podaljšku oziroma kazenskih strelih, toda kljub porazu velja pohvaliti oslabljene ljubljanske hokejiste za borbeno igro. Olimpija v Linzu ni zmagala vse od sezone 2011, tokrat pa so na pot odšli kar brez osmerice hokejistov (Aleša Mušiča, Jonathana Hartyja, Davida Planka, Žige Pešuta, Anžeta Ropreta, Jakoba Raipša, Aljaža Uduča, Uroša Batiča). Domači trener Rob Daum je svoje varovance opozarjal, da ne sme biti nikakršnega podcenjevanja, toda že v četrti minuti so hokejisti Linza naredili nepotreben prekršek, vendar gostje niso izkoristili prednosti igralca več. Zato pa so bili domačini uspešnejši z dvema igralcema več, ko je Jeffa Frazeeja ugnal Dan DaSilva. Toda šest minut pozneje so Ljubljančani le izkoristili prednost igralca več ter z golom Raphaela Bussieresa izid izenačili.

V drugi tretjini so domačini spet pokazali, kako se igra z igralcem več, saj so potrebovali le 19 sekund, da je DaSilva dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi. Ljubljančani se niso predali in po podaji Nika Pema, ki je v prvem napadu zamenjal poškodovanega Pešuta, je Chris Langkow zatresel domačo mrežo. Ljubljančani so imeli na začetku tretje tretjine v sedmih minutah kar šest minut igralca več, vendar niso bili uspešni, zato pa so domačini preko Ricka Schofielda še tretjič prišli do vodstva, a jim to še ni prineslo zmage, kajti 100 sekund pred koncem rednega dela tekme je bil uspešen Maks Selan in Olimpiji zagotovil najmanj točko. V podaljšku so bili bolj zbrani domači hokejisti, tekmo pa je odločil Joel Broda. Ljubljančani bodo naslednji tekmi odigrali doma, s Fehervarjem (petek) in Beljakom (nedelja).