Montreal, Los Angeles, Philadelphia, 03. 11. 2016 10.11 |

Hokejisti Montreala nadaljujejo z dobrimi predstavami na začetku sezone v ligi NHL. Proti Vancouvru so zabeležili osmo zaporedno zmago, tako da prepričljivo zasedajo prvo mesto v ligi. V desetih tekmah so devetkrat zmagali in enkrat izgubili po podaljšku.

• Vrhunci srečanja Montreal Canadiens - Vancouver Canucks
    02:15
    Vrhunci srečanja Montreal Canadiens - Vancouver Canucks
  • Vrhunci srečanja Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings
    02:34
    Vrhunci srečanja Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings
Pittsburgh Penguins so prišli do sedme zmage v letošnji sezoni.
Pittsburgh Penguins so prišli do sedme zmage v letošnji sezoni. FOTO: AP

Zadetke za ekipo, ki ima največ naslovov v ligi NHL, so dosegli Nathan Beaulieu, Torrey Mitchell in Aleksander Radulov, izkazal pa se je tudi vratar Canadiens Carey Price, ki je z 42 obrambami ohranil nedotaknjeno mrežo. Branilci naslova iz Pittsburgha so v gosteh visoko nadigrali Anaheim Ducks (5:1), kar je njihova šesta zmaga v sezoni, prvi zvezdnik Penguins, Sidney Crosby, ki je izpustil začetek sezone zaradi pretresa možganov, pa se je v statistiko vpisalo z eno podajo. To je njegova šesta točka na petih tekmah. Pingvini z novo zmago na vzhodu zaostajajo zgolj za Montrealom. Canadiens so na desetih tekmah kar devetkrat slavili in so trenutno pri 19-ih točkah, branilnci naslova imajo na drugem mestu štiri manj. Montreal je sicer tudi lansko sezono začel na podoben način, toda kasneje padel v hudo krizo in se jim ni uspelo prebiti v končnico. Mogoče bo najsupešnejšemu moštvu letos uspelo bolje nadgraditi silovit uvod v sezono.

Zvezdniki iz Pittsburgha bodo naslednjo tekmo igrali v Los Angelesu, kjer Kingsom na začetku sezone ne gre po načrtih. Na desetih srečanjih so le štirikrat zmagali, trenutno pa so v nizu treh porazov in za nameček so na zadnjih treh tekmah streljali s 'slepimi naboji', saj niso uspeli ploščka pospraviti v nasprotnikovo mrežo.

Montreal Canadiens - Vancouver Canucks 3:0
Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins 1:5
Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings 4:3*