Montreal vodi že z 2:0

Montreal, 18. 04. 2015 07.59 |

Hokejisti NHL moštva Montreal Canadiens so si na prvih dveh obračunih uvodnega kroga končnice priigrali lepo prednost. Z drugo zmago nad Ottawa Senators – po podaljšku so bili boljši s 3:2 – vodijo že z 2:0 v zmagah.

Dvoboj so bolje začeli gostje iz Ottawe, ki so prvo tretjino dobili z golom Clarka MacArthurja. To je dalo krila gostiteljem, ki so v nadaljevanju dvakrat zatresli mrežo Andrewa Hammonda. Najprej ga je premagal Max Pacioretty, v 37. minuti dvoboja pa še P.K. Subban. Canadiens so imeli tako pred sklepnim delom obračuna gol naskoka, dobro začeli 3. tretjino, a terenske premoči nivo vnovčili.

Alex Galchenyuk
Alex Galchenyuk FOTO: Reuters

Šest minut pred iztekom rednega dela dvoboja pa so na drugi strani nevarno zapretili gostje in z golom Patricka Wierciocha izid poravnali, kot se je kasneje izkazalo, izsilili podaljšek. Čeprav je sprva kazalo, da so senatorji bolj samozavestno krenili v ključni del obračuna, so se zmage po zaslugi Alexa Galchenyuka veselili domačini. S tem so si priigrali že drugo zmago v uvodnem krogu končnice.