Morski psi 'grizli' v Winnipegu

Winnipeg, 06. 01. 2015 07.23 |

Hokejisti NHL moštva San Jose Sharks so v noči na torek s 3:2 premagali San Jose Sharks. Dvoboj je 5 sekund pred iztekom rednega dela odločil Marc-Edouard Vlasic.

Na ogrevanju pred dvobojem Winnipeg Jets – San Jose Sharks se je strateg gostov Todd McLellan spraševal, ali bodo njegovi izbranci naredili konec nihanju v igri. In odgovor dobil po treh minutah igre, ko je Brent Burns zabil ob igralcu več na ledeni ploskvi. Sledil je odgovor gostiteljev, ki so uspeli z golom Andrewa Ladda izid poravnati. Začetek druge tretjine je bil povsem podoben začetku dvoboj.

Joe Pavelski
Joe Pavelski FOTO: Reuters

Morski psi so vnovič povedli (Melker Karlsson) in narekovali ritem. Vse do začetka sklepnega dela obračuna, ko je Jay Harrison izid poravnal na 2:2. In, ko so bili gledalci v MTS Centru že pripravljeni na podaljšek, je trenerja McLellana razveselil Marc-Edouard Vlasic in zabil za končnih 3:2. Z zmago so gostje na tretjem mestu pacifiške divizije prehiteli Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja.

"Težko bi bili bolj srečni, kot smo. Z zmago smo popravili zadnje spodrsljaje," je po dvoboju razlagal trener zmagovalcev in nadaljeval: "Proti St. Louisu nismo igrali dobro, dvoboj z Winnipegom pa je bil nekaj podobnega. Zahteven, oster z veliko napakami."