Navijači v Tivoliju prišli na svoj račun: VSV z golom Langkowa klonil po podaljšku

Ljubljana, 27. 11. 2016 19.55 |

Hokejisti Olimpije so v tekmi 24. kroga lige Ebel po podaljšku premagali beljaški VSV (4:3). Proti številnim starim znancem v nasprotni ekipi je dvoboj v podaljšku odločil Chris Langkow.

Tivoli je proslavil lepo zmago nad VSV.
Tivoli je proslavil lepo zmago nad VSV. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljanski hokejisti so svojim najzvestejšim navijačem, ki se počasi spet vračajo v Tivoli, z zmago proti Fehervarju polepšali petkov večer in napovedali, da bodo morda uspešni še v preostanku trojnega domačega programa (v torek bodo v vnaprej odigrani tekmi gostili še Dunajčane). Proti Beljaku, kjer igrata tudi slovenska reprezentanta Jan Urbas in Miha Verlič, v vratih pa je nekdanji ljubljenec Tivolija Olivier Roy, so zeleno-beli spet pokazali dobro in borbeno predstavo in po podaljšku zasluženo dobili dve točki. Uvod je bil podoben kot v petek proti Madžarom; Olimpija je po začetnem izenačenem obdobju kmalu začela pritiskati, stopnjevanje napadov pa je prineslo sadove že veliko prej kot v petek, ko so zadetki padali šele v zadnji tretjini. Tokrat so domači povedli v 15. minuti, strelca pa so navijači nagradili s še posebej bučnim aplavzom, saj goli branilca Boštjana Groznika niso prav pogost pojav. Svoj dan je imel tudi domači vratar Jeff Frazee, ki je v nadaljevanju, ko so močneje pritisnili tudi Beljačani, nekajkrat z lepimi obrambami reševal soigralce. Ni pa mogel preprečiti zadetka Urbasa za izenačenje.

Toda zmaji so se hitro pobrali, potrebovali pa le 38 sekund, da so bili spet v vodstvu, odbitek je v gol z močnim strelom pospravil Miha Zajc. Domači so tudi v nadaljevanju igrali všečno in borbeno, le igra ob igralcu več jim še ni stekla, so si pa v tem času pripravili še nekaj lepih priložnosti, a se je izkazal tudi Roy. Ko so gostje na začetku zadnje tretjine izkoristili krajše obdobje padca v igri domačih in na hitro zadeli dvakrat v eni minuti, se je zdelo, da je Olimpija na kolenih. A so se domači vrnili, spet zaigrali tako, kot so igrali večji del tekme, pa tudi zadeli; za 3:3 je poskrbel Gilbert Gabor z natančnim strelom pod prečko. Ob prednosti igralca več je imel lepo priložnost kapetan Aleš Mušič, a skoraj praznega gola ni zadel s kakšnega metra, pozneje pa je tudi Frazee nekajkrat preprečil veselje gostom. Domači pa so tako po 60 minutah že imeli točko. V podaljšku so bili domači boljši, a so občasno pozabili na obrambne naloge, česar pa beljaška Slovenca Verlič in Urbas dvakrat nista izkoristila v protinapadih. Zato pa je svojega v 66. minuti izkoristil Olimpija, hiter napad pa je za končnih 4:3 z zadetkom kronal Chris Langkow. Ljubljančani imajo pred seboj zdaj gost ritem tekem: v torek gostijo Dunajčane, v četrtek gredo v Salzburg, v soboto pa bodo spet doma igrali z Innsbruckom.