NHL: Kopitar podal Gaboriku za 13. zmago kraljev

Los Angeles, 24. 11. 2015 08.15 |

T.Š./STA
2

Hokejisti Los Angeles Kings so v hokejski ligi NHL ponoči na Floridi s 3:1 premagali Florida Panthers. Slovenski zvezdnik pri moštvu iz Kalifornije Anže Kopitar je bil podajalec Marianu Gaboriku, na njegovi jubilejni 900. tekmi v ligi NHL.

Los Angeles je po dveh zaporednih porazih na turneji petih zaporednih tekem v gosteh dosegel 13. zmago v sezoni, pri uspehu na Floridi je svoj delež prispeval tudi slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je ostal brez strela na gol, na ledu je prebil 21 minut in 19 sekund, je pa v zadnjih treh tekmah zbral štiri točke.

Kralji so povedli v osmi minuti tekme, ko je zadel Tyler Toffoli, domači so izenačili v 26. minuti, ob power playu je mrežo gostov zatresel Aleksander Barkov (ob igralcu več), a je 12 minut kasneje Alec Martinez hokejistom iz mesta angelov priigral novo vodstvo z 2:1. Zadnji gol na tekmi je padel v drugi minuti tretje tretjine, ko je gol dosegel Gaborik (njegov šele tretji v sezoni), za slovaškega napadalca je bila to 900. tekma v ligi, podal mu je Kopitar. Odlično delo je opravil tudi vratar Los Angelesa Jonathan Quick s 33 obrambami ter tako preprečil, da bi kralji izgubili še tretjič zaporedoma. V strelih je bilo 34:32 za Florido.

Roberto Luongo je pri domačih ustavil 21 strelov gostujočih hokejistov, potem ko je zamenjal Ala Montoyo sredi prve tretjine. Ta je predčasno zapustil ledeno ploskev, potem ko se je v njega zaletel hokejist kraljev Nick Shore.

Los Angeles je na prvem mestu pacifiške skupine po točkah izenačen s San Jose Sharks, obe moštvi sta na 21 tekmah zbrali 26 točk, 13 zmag in osem porazov po rednem delu tekem, brez porazov po podaljšku. Kralji ostajajo na Floridi, saj jih v noči na četrtek čaka tekma pri Tampa Bay Lightning.