NHL: Morski psi grizejo dalje, St. Louis izničil prednost Dallasa

San Jose, 02. 05. 2016 08.16 |

V noči na ponedeljek so hokejisti v severnoameriški ligi NHL odigrali dve tekmi drugega kroga končnice, obe na zahodni konferenci. St. Louis Blues je po podaljšku s 4:3 premagal Dallas in izid v zmagah izenačil na 1:1, San Jose pa je bil s 3:2 boljši od Nashvilla in vodi z 2:0 v zmagah.

St. Louis je do zmage prišel po podaljšku in z igralcem več na ledu, junak pa je bil David Backes, ki je prišel do odbitega ploščka po strelu Alexandra Steena, Američan pa ga je pospravil za hrbet Anttija Niemija. Dallas je sicer povedel z 1:0, po dobrih treh minutah in pol je zadel Alex Goligoski, po vsega 35 sekundah je izenačil Patrik Berglund, slabe tri minute kasneje pa so Blues že vodili z 2:1, natančen je bil Joel Edmundson. Troy Brouwer je vodstvo še povišal. V zadnji tretjini je Mattias Janmark najprej znižal, Jamie Benn pa izsilil podaljšek 2:36 minute pred koncem.

"Najbolj me je navdušil način igre v podaljšku. Neverjetno. Prestavili smo v napadalni način in se ga držali ves čas. Res sem navdušen nad tem," je svoje igralce pohvalil trener Ken Hitchcock.

Morski psi v končnici zaenkrat kažejo odlične igre.
Morski psi v končnici zaenkrat kažejo odlične igre. FOTO: AP

V San Joseju so domači morski psi, ki so v prvem krogu izločili Los Angele Anžeta Kopitarja, drugič premagali Nashville. Domače je v drugi tretjini v vodstvo popeljal Logan Couture, Mattias Ekholm je izid izenačil, Joe Pavelski in Joe Thornton sta nato zadela za 3:1, Ryan Johansen pa je štiri sekunde pred koncem le znižal. Odličen je bil Martin Jones, golman San Joseja je zbral 37 obramb.