San Jose, 05. 06. 2016 09.09 |

T.Š./STA
0

V noči na nedeljo je bila čez lužo na sporedu tretja tekma finala hokejske lige NHL. San Jose Sharks so na domačem ledu po podaljšku s 3:2 premagali Pittsburgh Penguins, ki zdaj v zmagah vodijo z 2:1.

Odločilni gol je v podaljšku prispeval Joonas Donskoi, ki je zadel osem minut pred koncem prvega podaljška in San Joseju tako v finalni seriji, ki se igra na štiri zmage, zagotovil priključek, saj Pittsburgh vodi le še z 2:1. Pittsburgh je dobil prvi dve domači tekmi, drugo tudi po podaljšku, tokrat je bil boljši San Jose, ki lahko na četrti tekmi na domačem ledu izid v zmagah izenači.

Štiriindvajsetletni finski igralec je v akciji pobegnil Jevgeniju Malkinu in premagal vratarja Pittsburgha Matta Murrayja z močnim strelom v zgornji del vrat, ko se je plošček od vratarjeve čelade odbil v gol.

"Plošček sem samo skušal spraviti v gol. So odlična ekipa, a mi se nismo predali. To je bila do zdaj naša najboljša tekma, imeli smo dovolj zaupanja vase, da smo zmagali," je po tekmi pred polno dvorano SAP-center s 17.500 gledalci dejal Donskoi, ki je dosegel že šesti gol v letošnji končnici. Finec je v zadnji tretjini pripomogel tudi s podajo, ko je za izenačujoči gol lepo našel soigralca Joela Warda.

Za San Jose je zadel še Justin Braun, medtem ko sta gola za Pittsburgh prispevala Patric Hornqvist in Ben Lovejoy, pingvini so dvakrat vodili. "To je bilo fantastično, krasno je bilo tekmo spremljati v dvorani. Prav čutiti je bilo, da so gledalci dolgo čakali na ta trenutek," je povedal trener San Joseja Peter DeBoer.

San Jose Sharks – Pittsburgh Penguins 3:2 (podaljšek)
– Pittsburgh vodi z 2:1 v zmagah