NHL: Odločala bo tekma številka sedem

Chicago, 28. 05. 2015 07.18 |

Hokejisti NHL moštva Chicago Blackhawks so v noči na četrtek s 5:2 premagali Anaheim Ducks in si zagotovili sedmi dvoboj konferenčnega finala. S tremi podajami se je pri zmagovalcih izkazal Duncan Keith.

V hokejski ligi NHL še ni znan niti en finalist bitke za Stanleyjev pokal. Čeprav so mnogi pričakovali, da bodo Anaheim Ducks v noči na četrtek ugnali Chicago in si priigrali veliki finale, so bili izbranci Joela Quennevillea premočni za tekmeca. V prvi tretjini sta sicer mreži obeh vratarjev mirovali, v nadaljevanju pa sta se pošteno zatresli. Sploh tista Frederika Andersena, ki je moral kar petkrat pobrati plošček iz lastnih vrat.

Andrew Shaw
Andrew Shaw FOTO: Reuters

Prvič v 29. minuti dvoboja, ko ga je ukanil Brandon Saad, do izteka dvoboja pa so ga premagali še Marian Hossa, Patrick Kane, Andrew Shaw (2 x). Na drugi strani sta bila za Anaheim natančna le Patrick Maroon in Clayton Stoner. "Pripravljeni smo na naslednji korak. Tokrat nam je šlo, a trudili se bomo še naprej. Včasih je potrebno pozabiti na vse skupaj, se resetirati in s čistimi mislimi poizkusiti znova," je po zmagi razmišljal trener domačinov.