NHL: Paquette zagotovil prednost Tampi

Chicago, 09. 06. 2015 07.44 |

Hokejisti NHL moštva Tampa Bay Lightning so v noči na torek s 3:2 premagali Chicago Blackhawks in povedli v velikem finalu boja za Stanleyjev pokal z 2:1 v zmagah. Odločilni gol je prispeval Cedric Paquette.

3 minute in 11 sekund pred iztekom rednega dela dvoboja je vse kazalo na podaljšek v Chicagu. Takrat je na tretjem obračunu velikega finala boja za Stanleyjev pokal med Chicago Blackhawks in Tampa Bay Lightning, stopil Cedric Paquette. V pravem trenutku je namreč zadrsal pred vratarja Coreyja Crawforda in izkoristil podajo Ryana Callahana ter postavil končni izid dvoboja 3:2.

Cedric Paquette
Cedric Paquette FOTO: Reuters

Chicago je sicer na začetku 3. tretjine vodil z 2:1, a se očitno prehitro zadovoljil z rezultatom. Sledila sta dva gola Tampe, ki ima pred četrtim obračunom vodi v zmagah z 2:1. "Nekaj neverjetnega. Česa takšnega ne bi mogel načrtovati," je v francoskem jeziku po končanem dvoboju dejal novinec, obenem strelec odločilnega gola na dvoboju, Paquette, ki je na prvih treh obračunih boja za Stanleyjev pokal dosegel dva gola.

Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 2:3 / 1:2