Pittsburgh, 31. 10. 2014 07.49 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so morali v noči na četrtek priznati premoč Pittsburgh Penguinsom (3:0). Gostje so se s tekmecem vnovič spopadli brez slovenskega napadalca Anžeta Kopitarja, ki še ni pocelil poškodbe.

Izjemen Marc Andre Fleury oz. slepi naboji Los Angeles Kings so zadostovali za novo zmago Pittsburgh Penguinsov v letošnji sezoni. Gostje iz mesta angelov namreč v 60 minutah niso našli načina s katerim bi zatresli mrežo tekmeca. So pa bili pri strelu pingvini, ki so že v prvi tretjini dvakrat premagali Jonathana Quicka. Oba gola sta padla, ko so imeli prvaki igralca manj na ledeni ploskvi; najprej je bil natančen Chris Kunitz, za njim pa še Kris Letang.

Chris Kunitz
Chris Kunitz FOTO: Reuters

V drugi tretjini sta mreži obeh vratarjev mirovali, ob koncu dvoboja pa so domači navijači videli še drugi gol razpoloženega Kunitza, ki je zabil za končnih 3:0. "Menim, da smo se spopadli z izjemno zasedbo. Četudi jim manjka nekaj ključnih igralcev, so še vedno zmagovalci Stanleyjevega pokala. To je bil dovolj velik izziv za nas, zato smo odigrali zelo dobro," je po zmagi dejal vratar Fleury, ki je vknjižil še drugi shoot-out na zadnjih treh dvobojih.